Ředitel brněnské fakultní nemocnice Pavlík rezignoval. ‚Je čas vrátit se k medicíně,‘ uvedl

Ředitel Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně Martin Pavlík podal rezignaci. Skončí k 30. červnu, uvedla ve středeční tiskové zprávě mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová. Pavlík odchází z funkce po pěti letech, chce se věnovat medicíně a rád by zůstal lékařem nemocnice.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně Martin Pavlík podal rezignaci. | Zdroj: Profimedia

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) nemocnice za Pavlíkova vedení výrazně zlepšila svou ekonomickou kondici a dnes hospodaří s nejlepšími výsledky za poslední dobu. Ministerstvo vypíše v nejbližších dnech výběrové řízení.

Praha chce převzít řízení Nemocnice Na Františku, plánuje být ve zdravotnictví aktivnější

Číst článek

Nemocnice dlouhodobě řeší velké dluhy s ohledem na nižší platby z úhradové vyhlášky. Ke konci loňského roku přesáhly celkové závazky dvě miliardy korun. Závazky po splatnosti jsou necelá miliarda, zbytek jsou například faktury třeba za léky nebo krev, které jsou ještě ve splatnosti.

Nemocnice každoročně končila ve ztrátě kolem 200 milionů korun, loni se poprvé po letech dostala do kladných čísel, řekla mluvčí nemocnice Petra Veselá. Výsledek hospodaření ale nemocnice teprve zveřejní.

Pavlík se rozhodl rezignovat sám. „Po pěti letech v čele velké fakultní nemocnice jsem vyhodnotil, že je nejvyšší čas vrátit se zpátky k medicíně. Myslím, že i z manažerského pohledu změna ve vedení nemocnici prospěje a posune ji dál,“ sdělil.

Odchází za situace, kdy nemocnice loni po letech ztrát hospodařila v kladných číslech. „Ministerstvu děkuji za důvěru a podporu, i díky které předávám nemocnici v nejlepším ekonomickém stavu, kterého šlo za dané situace dosáhnout,“ uvedl Pavlík.

Zásluha všech zaměstnanců

„Nemocnice se každoročně z důvodu historicky špatně nastavených úhrad potýká s vysokými ztrátami. Za působení ředitele Martina Pavlíka se však podařilo její ekonomickou kondici výrazně zlepšit, a dnes tak hospodaří s nejlepšími výsledky za poslední dobu. Panu řediteli je tedy rozhodně za co poděkovat,“ konstatoval ministr Vojtěch. Dodal, že je rád, že chce Pavlík zůstat v nemocnici jako lékař.

Pražské nemocnice nezvládají nápor pacientů. Záchranáři je vozí ze Středočeského kraje

Číst článek

Odcházející ředitel se vrátí na anesteziologicko-resuscitační kliniku, z níž před pěti lety do vedoucí funkce přešel. „Celý život jsem se věnoval intenzivní péči. Čím déle jsem mimo obor, tím složitější je návrat k němu. Nemocnice je pro mne srdeční záležitostí a nemám v úmyslu ji opouštět,“ uvedl Pavlík.

Podle něj se všichni zaměstnanci podíleli na ekonomické stabilizaci nemocnice. „Poděkování nepatří pouze managementu, ale všem zaměstnancům, protože se řada přijatých opatření dotkla všech provozů zdravotnických i nezdravotnických,„ dodal odcházející ředitel.

Nemocnice musela před lety zavést úsporná opatření ke snížení nákladů, jedním byla redukce pracovních úvazků o necelých 150.

Ministerstvo tak v krátké době hledá ředitele už třetí brněnské organizace. V únoru rezignoval po 18 letech ředitel Psychiatrické nemocnice Brno Marek Radimský, v pondělí podal po pěti letech kvůli věku rezignaci ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně Jan Žaloudík.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme