Dočasně jako jeden. Policie nebude kontrolovat na hranicích mezi okresy Brno-město a Brno-venkov

Okresy Brno-město a Brno-venkov budou od pondělí pro účely vládního opatření považovány za jeden. Novináře o tom v neděli večer informoval policejní mluvčí Pavel Šváb. „Podle aktuálního sdělení Ministerstva vnitra ČR budou pro účely krizového opatření okresy Brno-město a Brno-venkov sloučeny do jednoho celku. Nebudou tedy realizovány ‚meziokresní kontroly‘ mezi městem a venkovem,“ uvedl.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na dodržování vládních opatření má dohlížet přes 30 000 policistů, vojáků a příslušníků celní správy. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Podle poslankyně za ANO Taťány Malé, která žije v Lelekovicích na Brněnsku, se na ni obracela řada starostů i obyvatel.

„Jednala jsem s panem premiérem (z hnutí ANO Andrejem Babišem) i panem ministrem vnitra (z ČSSD Janem) Hamáčkem na základě hromady žádostí lidí, kteří žijí na Brněnsku, ale všechny vazby mají v Brně," řekla.

PŘEHLEDNĚ: Omezení pohybu mezi okresy a zavírání škol i školek. Jaká opatření čekají Česko?

Číst článek

„Tyto okresy jsou propojené jako třeba okresy Prahy. Navíc pokud je cílem snížit mobilitu, tak je jistě lepší jet na nákup dva kilometry a přejet do jiného okresu než desítky kilometrů za cenu setrvání v jednom okrese.“

Na komplikace spojené s rozdělením okresů reagoval již dříve například starosta Březiny na Brněnsku Martin Habáň, který plánoval vládě odeslat výzvu a sbíral podpisy i dalších starostů.

Kvůli zhoršující se epidemické situaci vláda od pondělí zpřísní opatření, která mají zabránit šíření koronaviru. Kromě zákazu pohybu lidí mezi okresy, vyjma cest do zaměstnání, k lékaři nebo třeba na úřad, nařízení také ukládá lidem trávit volný čas včetně například procházek do přírody v místě bydliště.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme