Blízký spolupracovník Švachuly nebude zastupitelem za Brno-střed. Dvořák z ANO to odůvodnil rodinou

Bývalý brněnský předseda hnutí ANO Pavel Dvořák už nebude uvolněným zastupitelem městské části Brno-střed a bude jen řadovým zastupitelem. Odůvodnil to rodinnou situací, řekla ve středu brněnská předsedkyně ANO Karin Karasová. Resort bezpečnosti a veřejného pořádku převezme po Dvořákovi Ludmila Oulehlová, která v radě po rezignaci nahradila Jiřího Švachulu (dříve ANO).

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radnice městské části Brno-střed | Foto: Jarda 75 | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 4.0,©

Švachula skončil kvůli podezření z ovlivňování zakázek ve vazbě po razii policie na radnici.

Dvořák byl blízkým spolupracovníkem Švachuly. Po březnovém zásahu policie na úřadu Brna-středu se vzdal funkce brněnského předsedy hnutí a ANO to zdůvodnilo rodinnými důvody stejně jako nyní.

Dal úplatek 70 tisíc Švachulovi a spol.? ‚Nemůžu, nechci,‘ odmítá komentář obviněný podnikatel

Číst článek

Karasová odmítá, že by Dvořákovy kroky souvisely se Švachulou. „Takovým způsobem nám to neodůvodnil. S panem Švachulou jsme se znali všichni. Panu Dvořákovi se narodilo dítě a chce se více věnovat rodině. K tomu ještě podniká, takže tuto situaci vyhodnotil tak, že zvolní,“ uvedla Karasová. Podle ní se Dvořák uvolněné funkce vzdal už před časem.

Spolupráce s policií

Některá média už dříve zmiňovala, že se policie zajímala i o Dvořáka. Dvořák připustil, že byl v kontaktu s policií a spolupracoval s ní. Razie na úřadu Brno-střed se uskutečnila v první půli března.

Policie po ní obvinila devět lidí z účasti na organizované zločinecké skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů. Pět lidí skončilo ve vazbě, nyní jsou tam čtyři lidé včetně Švachuly a bývalého místostarosty Brna-Ivanovic Petra Liškutina (dříve ANO), který pracoval jako vedoucí odboru investic Brna-střed.

Mandát zastupitele

Zatímco Švachula rezignoval na funkci radního Brna-středu a složil i mandát zastupitele, Liškutina zastupitelstvo odvolalo z postu místostarosty, ale mandát zastupitele si nechal.

Bezpečnost, veřejný pořádek, obchod a služby má mít po Dvořákovi na starost radní Oulehlová, která dosud neručila za žádný resort. Investice po Švachulovi převzal radní Ivo Komárek (ODS).

Opoziční zastupitelé za Stranu zelených s novou placenou radní nesouhlasí, podle nich současná koalice ODS, ANO a KDU-ČSL má nejvíce placených funkcionářů. Zastupitel Michal Závodský (za Zelené) zároveň uvedl, že za Dvořákem není za dobu jeho působení vidět žádná práce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme