Policisté řeší během nouzového stavu desítky přestupků. Řidiči v Brně naměřili 188 km/h

Policie v Brně aktuálně řeší desítky případů překročení rychlosti, v některých případech výrazné. Například jeden z řidičů jel v Ostravské ulici 188 kilometrů za hodinu, povolených je v místě 80. Další řidiči výrazně překročili rychlostní limit v Kníničské ulici, řekl policejní mluvčí Petr Vala.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté upozorňují, že i navzdory nouzovému stavu stále měří rychlosti aut. (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Na policejním webu Vala uvedl, že vydané doporučení policistům, aby omezili kontakt s veřejností, si někteří motoristé vysvětlili po svém.

„Stále častěji se tak můžeme na prázdných moravských silnicích setkat s nejedním závodníkem. A právě těmto bláhovým šoférům musíme připomenout, že dopravní policisté na svou práci určitě nerezignovali,“ uvedl mluvčí v narážce na to, že přísná omezení pohybu osob kvůli epidemii koronaviru snížila i počet řidičů na silnicích.

V březnu Češi méně bourali. Za první tři měsíce roku 2020 ale zemřelo na silnicích víc lidí než loni

Číst článek

Stále tak probíhá měření rychlosti, například v Ostravské. Jde o čtyřproudou výpadovku z Brna směrem na Líšeň, Vinohrady či D1 směr Vyškov. Rychlostní limit je 80 km/h, strážci zákona přitom jednomu z řidičů naměřili podle mluvčího 188 km/h. „Za těžkou nohu na plynu tak musí počítat až s desetitisícovou pokutou a zákazem řízení až jeden rok,“ přiblížil Vala.

Další z řidičů jel stejnou ulicí rychlostí 133 km/h, jiný 152 km/h.

Vysokou rychlostí jezdí někteří řidiči i tam, kde je limit 50 km/h. Například v Kníničské ulici policie naměřila řidiči 95 km/h, jinému dokonce 108 km/h. I tito musejí počítat s citelnými sankcemi.

ČTK, zit Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme