VIDEO: Uskakující lidé i vyhozený samopal. Brněnští policisté zažili zásah jako z akčního filmu

Záběry z policejní kamery připomínají spíše akční film. Volkswagen s tmavými skly se řítí nočním Brnem, za pronásledování policejních hlídek. Řidič se je snaží setřást, dokonce musí před jeho velmi nebezpečnou jízdou uskakovat lidé na chodníku. Z okýnka vyhodí samopal zabalený v ručníku a jedno policejní auto dokonce otočí. Nakonec ho zastaví až střelba. V autě navíc jihomoravští policisté objeví další zbraně a zásobníky.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Úterní noc byla pro policisty opravdu velmi krušná. Hlídka cizinecké policie projížděla ulicí Křenovou, když ji zaujalo vozidlo s tmavými skly a rakouskou registrační značkou. Když vozidlo kolegové vylustrovali, zjistili, že po vozidle se pátrá v celém schengenském prostoru,“ uvedla mluvčí jihomoravské policie Petra Hrůzová.

VIDEO: Pražští strážníci bleskurychle zpacifikovali muže, který počmáral pomník svatého Václava

Číst článek

Registrační značka navíc měla patřit Mercedesu, před policisty ale jel Volkswagen. Řidič nereagoval na výzvu policistů, naopak začal agresivně ujíždět.

Policejní zátaras

Postupně se tak zapojily další posily. „Na Rooseveltově ulici ujíždějící řidič porazil dopravní značky, kdy museli i lidé na chodníku uskakovat, nezastavil jej ani zátaras policejních aut. Honička pokračovala dál, řidič se snažil setřást policejní hlídky a jeho cesta směřovala na dálnici,“ dodala Hrůzová.

Nakonec se dostal až k nájezdu do protisměru na dálnici D2. Následně ho zastavily výstřely policistů.

Mezitím řidič z auta vyhodil samopal zabalený v ručníku. Když auto policisté zkontrolovali, našli další zbraně, náboje a zásobníky. Kromě toho policie objevila pytle s neznámou zelenou sušinou a další registrační značky.

V autě jelo pět cizinců. Řidič měl také pozitivní test na omamné a psychotropní látky. Vyšetřování nadále probíhá, státní zástupce podal u všech pěti návrh na vazbu.

och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme