Brněnský strážník v civilu zamezil ozbrojené loupeži. ‚Chvaty trénujeme, jsem rád, že zafungovaly,‘ říká

Muž s černou kuklou a se zbraní v ruce v pondělí večer požadoval peníze v jednom z brněnských supermarketů. Zneškodnil ho strážník v civilu s pomocí své ženy, personál poté zavolal státní policii. V tiskové zprávě to v úterý uvedl mluvčí městských policistů Jakub Ghanem.

Video Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strážník byl se svou rodinou nakupovat v supermarketu ve Vondrákově ulici. Dával právě zaplacené zboží do tašek, když ke stejné pokladně přišel muž s černou kuklou na hlavě. Muž namířil pistolí na prodavačku a dožadoval se vydání peněz.

Policisté mají mít právo řešit přestupky domluvou, souhlasí vláda

Číst článek

„V ten moment jsem stál asi metr od něj. Podařilo se mi k němu připlížit, aniž by si mě všiml. Oběma rukama jsem mu zachytil zbraň a pomocí chvatu jsem ho srazil k zemi. Při tom mi pomohla i moje žena, která zafixovala jeho nohy, aby nemohl kopat nebo se případně zvednout,“ popsal průběh zpacifikování policista Petr Čermák na videu, které zveřejnili brněnští strážnici na svém facebooku.

Manželku v držení po chvíli vystřídal další zákazník a personál supermarketu tísňovou linkou přivolal hlídky ve službě. Na místo dorazili jak strážníci, tak státní policisté. Policie si útočníka převzala jako důvodně podezřelého z trestného činu.

Čtyřiatřicetiletý muž je zadržen, informoval mluvčí policie Pavel Šváb. Podle něj bude ještě v úterý útočník obviněn z loupeže. Šváb dále doplnil, že muž se podobného činu v minulosti už dopustil. Soud bude rozhodovat o tom, zda dotyčný skončí ve vazbě.

„Člověk jedná intuitivně. Ani jsem nad tím nějak nepřemýšlel, prostě to přišlo. Hmaty a chvaty má člověk naučený, pravidelně je trénujeme, tak jsem rád, že zafungovaly,“ říká dále na videu policista.

Podobné zákroky v civilu dle Čermákových slov nejsou moc obvyklé.  

jak, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme