Požár na Dolním nádraží v Brně. Hořely tři vagony a lokomotiva, provoz ve stanici se podařilo obnovit

Na brněnském Dolním nádraží dnes v podvečer začalo hořet několik vagonů. Požár zasáhl tři odstavené vagony a lokomotivu. Hasiči vyhlásili druhý ze čtyř stupňů požárního poplachu. Kolem 19.30 byl oheň již pod kontrolou a hasiči místo zhruba do 20.00 dohašovali. Předběžná škoda činí tři čtvrtě milionu korun, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Aktualizováno Brno (Aktualizováno: 21:44 18. 4. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár vagónů na Dolním nádraží v Brně pozastavil provoz stanice

Požár vagónů na Dolním nádraží v Brně pozastavil provoz stanice | Foto: Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje | Zdroj: Twitter

Na místě zasahovalo osm jednotek. Nenašli jsme nikoho zraněného, sdělil Mikoška. Dodal, že předběžný odhad škody je 750 000 korun, přičemž se hasičům podařilo uchránit majetek ve stejné hodnotě. Příčina požáru zatím není jistá, ale vyšetřovatelé pracují s verzí, že vagony někdo zapálil úmyslně, nebo z nedbalosti.

Kvůli požáru byl provoz vlaků přes stanici Brno dolní nádraží přerušen. Omezení se dotklo trati mezi Brnem a Jihlavou, kde měly vlaky podle webu Českých drah zpoždění, a Brnem a Židlochovicemi. Tam byl vlak odřeknut a cestující museli využít další spoje. Provoz vlaků byl podle webu drah obnoven po 21.00.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme