Policisté našli v brněnském bytě mrtvého muže a podezřelé chemikálie. Evakuovali 25 lidí

Mrtvého muže a velké množství chemikálií nalezli v pondělí policisté v bytě v brněnské Šámalově ulici. Kvůli chemikáliím ulici uzavřeli a evakuovali z ní 25 lidí, situace se podle policie jeví jako nebezpečná. Na místě je pyrotechnik. Příčinu mužova úmrtí policie vyšetřuje. V pondělí to řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Brno (Aktualizováno: 21:58 9. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté našli v brněnském bytě mrtvého muže a podezřelé chemikálie. Evakuovali 25 lidí | Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Policejní mluvčí Bohumil Malášek řekl, že o muže měli obavy sousedé. „Byt jsme otevřeli, soused byl bohužel nalezen bez známek života s tím, že v tom bytě je spousta chemikálií,“ řekl Malášek.

Informace od pyrotechnika na místě policie vyhodnocuje. „Jeví se to jako nebezpečné. Ulice Šámalová je pro pěší i dopravu uzavřena. Celkem 25 lidí z okolních dvou domů jsme z bezpečnostních důvodů evakuovali,“ uvedl mluvčí.

Na místo dorazila také chemická laboratoř hasičů. „Policie provádí pyrotechnický průzkum v bytě jednoho z domů, my jí asistujeme, máme na místě chemickou laboratoř. Evakuováno je 25 lidí z okolí,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Zákaz návratu

Někteří sousedi čekali v blízké restauraci na rozhodnutí, zda se budou moci vrátit do svého bytu. Po osmnácté hodině to hasiči zakázali a obyvatele převezli do náhradního bydlení.

„Je předpoklad, že by se to během dnešní noci mohlo vyřešit,“ řekl Mikoška.

Záchranáři zatím nikoho ošetřovat nemuseli. „Byli jsme požádáni Policií České republiky, abychom tady byli v případě potřeby schopni poskytnout první pomoc zasahujícím složkám, pokud by se někdo zranil. Měli jsme tu lékařskou posádku, kterou vystřídal inspektor provozu,“ řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Tomáš Kremr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme