Policejní razie na radnici Brna-střed skončila až nad ránem. Městský úřad může opět plně fungovat

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu skončili razii na radnici městské části Brno-střed před úterní čtvrtou hodinou ranní. Na radnici bude od rána běžný provoz, řekla mluvčí Brna-středu Kateřina Dobešová. Zásah by měl mít podle některých médií spojitost s politiky ODS jako bývalým ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem nebo současnou primátorkou Markétou Vaňkovou.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na radnici městské části Brno-střed zasahovala policie | Foto: Jan Tomandl | Zdroj: ČTK

Policisté zasahovali na radnici od pondělního rána a odešli v úterý kolem 3.45. Zavřený byl odbor investiční, ekonomický, bytový a správa nemovitostí. Podívali se také do archivu.

Detektivové opět zasahují na radnici Brno-střed. Podle médií prověřují politiky z ODS

Číst článek

„Policistům jsme poskytli maximální součinnost. Ráno bude už běžný provoz všech odborů,“ uvedla mluvčí Brna-středu Kateřina Dobešová.

Mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej řekl, že útvar nebude k zásahu poskytovat žádné informace. Podle tajemníka Brna-středu Petra Štiky není získávání dokumentace namířeno proti úřadu městské části nebo jeho zaměstnancům.

Politici ODS mezi vyšetřovanými

Podle Hospodářských novin policisté prověřují vysoce postavené brněnské politiky ODS kvůli podezření, že kupčili s brněnským majetkem a brali milionové úplatky. Mezi vyšetřovanými jsou podle listu mimo jiné exministr spravedlnosti za ODS Pavel Blažek, jeho tehdejší náměstek Radomír Daňhel, primátorka Brna Markéta Vaňková i její náměstek Robert Kerndl.

Soud znovu prodloužil vazbu bývalému brněnskému radnímu Švachulovi obviněnému v kauze Stoka

Číst článek

Hospodářské noviny a Aktuálně.cz nedávno informovaly o vyšetřování politiků, které odstartovala výpověď jejich známého, bývalého starosty Rojetína Pavla Hubálka. Policisté ho stíhají a hrozí mu vězení za kupčení s městským majetkem.

Hubálek uvedl, že byl součástí systému, který tvořili právě politici ODS, kteří Brno řídili před hnutím ANO. Hubálek podle Hospodářských novin popsal systém asi 40 na sebe napojených firem a lidí, z velké části komunálních politiků ODS a jejich příbuzných, kteří údajně obchodovali s městským majetkem a za statisícové až milionové provize jej přidělovali.

Blažek uvedl, že je Hubálek stíhaný a na obhajobu uvádí vše možné, že lže a že policisté Blažka nikdy v Hubálkově věci nekontaktovali. U ostatních politiků se ČTK reakci získat nepodařilo.

Policisté provedli razii na radnici Brno-střed už loni v březnu. Ve vazbě po ní skončil radní a bývalý místostarosta Jiří Švachula (dříve ANO), který byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek. V kauze je podaná obžaloba na 11 lidí a dvě firmy, výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Začátek hlavního líčení ve věci má krajský soud naplánováno na 21. září.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme