Policisté zadrželi kvůli výstřelu v Brně druhého cizince. Zatím ho nemohli vyslechnout, byl podnapilý

Policie v souvislosti s páteční střelbou v Brně v Lidické ulici zadržela druhého muže. Podle policejního mluvčího Bohumila Maláška jde v obou případech o cizince. Policisté případ řeší jako výtržnictví ve zkráceném přípravném řízení, trest by tedy mohl být vynesen v nejbližší době. Policie v pátek odpoledne uzavřela část Lidické ulice kvůli podezření, že tam je člověk se zbraní. Později zadržela muže, který měl u sebe plynovou pistoli.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie uzavřela brněnskou Lidickou ulici v pátek odpoledne | Foto: Tomáš Kremr | Zdroj: Český rozhlas

Druhým zadrženým je sedmatřicetiletý muž, který se pohyboval na místě v době incidentu. „Pro jeho silnou podnapilost jsme jej zatím nemohli vyslechnout a zjistit jakou roli v případu případně hraje,” napsal Malášek. Muž je nyní v policejní cele.

Výstřel v centru Brna zalarmoval policii, zasahoval i vrtulník. Zadržený měl plynovou pistoli

Číst článek

Už v pátek kolem 18.00 policie uvedla, že poblíž místa činu zadržela jednatřicetiletého muže, který měl u sebe plynovou pistoli i s náboji. Podle Maláška i jeho vyslechnou, až vystřízliví. Doplnil, že v obou případech jde o cizince, bude tedy nutný překladatel. Jaké národnosti muži jsou, nesdělil.

Policie dostala v pátek po 13.00 oznámení, že se v Lidické ulici ve dvoře jednoho z domů pohybuje člověk se střelnou zbraní. Policisté nechali část ulice uzavřít a odklonili tramvajovou dopravu, situaci na místě sledoval vrtulník.

Lidickou dočasně uzavřely policejní pásky, průchozí zůstal jen nedaleký lužánecký park. Na objízdných trasách nastaly dopravní problémy, velmi hustý provoz byl například v Bayerově ulici.

Kolem 16.00 policisté dali vědět, že dokončili prohlídku objektu a uvnitř nenašli žádnou ozbrojenou osobu. „Střelba uvnitř objektu nebyla mířená na konkrétní osobu. Pracujeme i s informací, že střelba nebyla vedena z ostré střelné zbraně,” napsala policie na twitteru.

Ředitel brněnské policie Martin Kotlan posléze řekl, že vyšetřovatelé hledají více mužů. „Ti muži tady v době příjezdu policejních hlídek, které okamžitě zajišťovaly objekt ze všech stran, nebyli. Nebyli v prostorách, které jsme prohlíželi zvenku ani uvnitř. Je to více než jeden muž. Shromažďujeme všechny podklady z okolí, svědecké výpovědi, kamerové záznamy a podobně, abychom je mohli vypátrat,” uvedl Kotlan.

„Nepředpokládáme žádné ohrožení veřejnosti. Mohla to být hloupost, klukovina. Ale i na takové věci jsme povinni reagovat,” doplnil ředitel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme