Dopravu v centru Brna zkomplikovala srážka tramvají, zraněno bylo nejméně deset lidí

V brněnské Křížové ulici se ráno srazily dvě tramvaje. „V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí,“ řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Počty o zraněných se rozcházejí. Podle policistů bylo ošetřeno sedm lidí, mluvčí nedaleké nemocnice ale uvedla, že tamní chirurgickou ambulanci navštívilo deset cestujících. Provoz byl v místě nehody obnoven okolo 10. hodiny.

Brno (Aktualizováno: 11:34 17. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda se stala v Křížové ulici, provoz hromadné dopravy byl po 10. hodině obnoven | Foto: Igor Zehl | Zdroj: ČTK

Nehoda se stala v 8.25, kdy jedna z tramvají zezadu narazila do druhé.

„Zranilo se celkem pět lidí, dva z nich jsme ošetřili na místě. Další tři vezeme do nemocnic,“ uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. Mladá žena a muž středního věku utrpěli podle mluvčí lehká poranění, jeden z řidičů tramvaje středně těžké.

Policie později na twitteru potvrdila celkem sedm zraněných. 

Podle mluvčí Fakultní nemocnice u sv. Anny Dany Lipovské ale lékařskou pomoc vyhledali i další lidé. „Jednalo se o lehká poranění typu oděrky a pohmožděniny,“ sdělila serveru iROZHLAS.cz s tím, že číslo ještě může narůst.

Dopravní omezení

Dopravní podnik obnovil provoz linek krátce před 10. hodinou. Podle Seitla se bude teprve zjišťovat, co přesně se stalo. Z vozu byla vyjmuta záznamová média, karty i kamery, které by mohly pomoci s vyšetřováním. Mluvčí policie David Chaloupka řekl, že klíčové budou i výpovědi řidičů.

Omezeny byly linky městské hromadné dopravy, zdržení bylo asi 30 minut. Omezení se dotklo tramvajových linek 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84.

V Brně zasahujeme u nehody dvou tramvají na ulici Křížová. Zabezpečili jsme místo nehody a pomohli s tříděním zraněných.

08:58 – 17. 02. 2020

3 3

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme