Dopravní komplikace v Brně. Začala rok a čtvrt trvající uzavírka Zábrdovické ulice

Pro cestující, kteří využívají k cestě do centra Brna tramvajové linky 2 a 3 ze Staré osady, začnou rok a čtvrt trvající komplikace. Začíná totiž rekonstrukce Zábrdovické ulice, části Cejlu a Zábrdovického mostu přes Svitavu. Dají se očekávat také velké komplikace v automobilové dopravě, pro kterou se průjezd uzavřel již v sobotu. Na objízdných trasách je hustá doprava i bez uzavírky.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

Brno ulici rozkope kvůli výměně inženýrských sítí, most je třeba postavit nový. Práce vyjdou téměř na 200 milionů korun.

Auta se přes Svitavu dostanou buď po Provazníkově či po Křenové ulici nebo přes Hladíkovu a Zvonařku. Na těchto páteřních silnicích se tvoří kolony v dopravní špičce i bez uzavírek, dá se tedy zejména ráno a odpoledne očekávat kritická situace a mnohaminutové zdržení.

Složení radnice bylo dohodnuté, je to podraz, říká o vznikající koalici v Brně Petr Vokřál

Číst článek

Lidé, kteří využívají MHD, mají vícero možností. Dopravní podnik jako klíčový přestupní uzel na tramvaje určil Dělnický dům. Pojede tam častěji tramvajová linka 12 a budou na ni navazovat autobusy, které jinak zajíždějí na Starou osadu. Kvůli tomu je zakázaný vjezd aut na Táborskou ve směru od Dělnického domu ke Gajdošově.

Cestujícím budou sloužit také prodloužené autobusové linky od židenického nádraží Lazaretní ulicí k Vojenské nemocnici a dále i na zastávku Životského, kde je možné přestoupit na tramvaj. Ze Staré osady bude možné jezdit celodenně i trolejbusem dále po Provazníkově na Kotlářskou. Lidé, kteří využijí autobusy k Vojenské nemocnici, mohou také pěšky přejít na křižovatku Cejlu a Francouzské, kde bude provizorní tramvajová zastávka. Častěji budou jezdit také vlaky mezi židenickým a hlavním nádražím.

Podrobné informace najdou cestující na webu, na zastávkách a v terénu budou informátoři, kteří budou cestujícím radit a rozdávat letáky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme