Kde bude stát brněnské nádraží? Přesuňte ho k řece, doporučili zastupitelé městské části

Zastupitelstvo městské části Brno-střed ve středu podpořilo stavbu vlakového nádraží dál od centra u řeky. Pro tuto variantu hlasovalo 29 zastupitelů, jeden se hlasování zdržel a proti jich bylo jedenáct. Prosazovali druhou možnost, a to stavbu v centru pod Petrovem blízko současného nádraží.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní nádraží Brno | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

Verdikt zastupitelů městské části Brno-střed je pouze doporučením. Stavbou vlakového nádraží se musí zabývat ještě magistrát.

Jihomoravští zastupitelé podpořili přesun brněnského vlakového nádraží z centra

Číst článek

„Po tomto rozhodnutí bude rozhodovat ještě velké zastupitelstvo na magistrátu města Brna, které bude jednat o stejné otázce - zda nechat nádraží na Petrově, nebo ho přesunout k řece,“ řekla pro Radiožurnál mluvčí městské části Brno-střed Kateřina Dobešová.

Odsun hlavního nádraží podpořil už v lednu Jihomoravský kraj.

O poloze se ale nakonec nerozhodne v Brně, poslední slovo bude mít vláda. Správa železniční dopravní cesty, by se mohlo u řeky začít stavět v roce 2020, zatímco pod Petrovem nejdříve v roce 2026. Stavba má trvat zhruba šest let.

Nové nádraží u řeky má stát až 45 miliard korun, pod Petrovem může být cena až o 11 miliard vyšší. Podle studie Správy železniční dopravní cesty by se mohlo u řeky začít stavět v roce 2020, zatímco pod Petrovem ještě o šest let později.

Jana Magdoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme