V Brně muži vybuchla v tašce podomácku vyrobená výbušnina. Vážně mu poranila ruku

Jednašedesátiletý muž měl v Brně v tašce podomácku vyrobenou výbušninu, která explodovala a vážně mu poranila ruku. Řekl to policejní mluvčí Bohumil Malášek. Případem se policie zabývá.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednašedesátiletý muž měl v Brně v tašce podomácku vyrobenou výbušninu, která explodovala a vážně mu poranila ruku. Případem se policie zabývá (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Výbušnina v tašce explodovala na Staré Osadě v Brně na konečné zastávce tramvají v pátek kolem 9.30, upozornila na explozi televize CNN Prima. Nikoho dalšího kromě muže neporanila.

Dva popálení z výbuchu v Explosii jsou stále ve velmi vážném stavu. Příčiny nehody nejsou známé

Číst článek

„Zjišťujeme okolnosti kolem tohoto případu. Například jakým způsobem k ní dotyčný přišel nebo zda si ji vyrobil a jak,“ uvedl mluvčí. Doplnil, že muže zatím policie nemohla vyslechnout, protože je dosud v péči lékařů. Podle něj šlo o velmi nebezpečnou látku.

„Měli jsme informaci, že došlo k výbuchu skleněné lahve. Na místě jsme se postarali o muže, který utrpěl těžké poranění ruky. Po ošetření jsme ho převezli do Fakultní nemocnice u svaté Anny,“ řekla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Televize uvedla, že podle svědků byl výbuch ohlušující.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme