Systém na vydávání občanských průkazů či pasů má výpadek, ministerstvo vnitra pracuje na nápravě

Systém na vydávání dokladů, jako jsou občanské průkazy nebo cestovní pasy, má od pátečního rána celostátní výpadek. Na dotaz novinářů to uvedl mluvčí ministerstva vnitra Ondřej Krátoška. Na nápravě vnitro pracuje, systém by měl podle mluvčího opět fungovat ještě dopoledne.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doklady

S odstávkou systému základních registrů ministerstva vnitra souviselo například omezení on-line systému ministerstva průmyslu a obchodu pro příjem žádostí do programů pomoci na konci května (ilustrační foto) | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

Podle zprávy, kterou v březnu projednávala vláda, jsou základní registry ministerstva vnitra, které slouží k výměně dat mezi úřady, v kritickém stavu. Mezi hlavní problémy patří jejich nedostatečné financování – chybí zhruba 750 milionů korun.

Rada vlády pro informační společnost na počátku února dospěla k závěru, že může docházet k výpadkům a v krajním případě i kolapsu služeb systému základních registrů a ostatních sdílených centrálních digitálních služeb veřejné správy již v první polovině letošního roku.

S odstávkou systému základních registrů ministerstva vnitra souviselo například omezení online systému ministerstva průmyslu a obchodu pro příjem žádostí do programů pomoci na konci května. Zájemci tehdy několik hodin nemohli žádosti podávat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme