Brnu vládnou motocykly, obdivují je tisíce fanoušků

Největší motoristická událost roku. To je Velká cena České republiky v Brně, jedenáctý závod mistrovství světa silničních motocyklů. Pořadatelé počítají se dvěma sty tisíci návštěvníků. Valná část z nich na závody přijela na vlastních motorkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silniční závody motocyklů

Silniční závody motocyklů | Foto: Lenka Paličková

Závod se může pyšnit dlouhou tradicí. Radiožurnálu to potvrdil redaktor deníku Právo Martin Kézr. Jak připomněl, velká cena se v Brně jezdí už od třicátých let a od roku 1965 je součástí mistrovství světa.

"To se ještě nejezdilo na Masarykově okruhu, ale na starém okruhu v uličkách na západ od Brna. Pamětníci si určitě pamatují vesnice Žebětín, Bosonohy nebo Kohoutovice, kde sbírali úspěchy František Šťastný nebo Gustav Havel. Právě tam vznikla velká tradice velké ceny v Brně."

Na tyto velikány české motocyklové historie chtějí na těchto závodech navázat největší české naděje Karel Abraham a Lukáš Pešek.

Masarykův okruh v Brně očekává největší nápor návštěvníků v neděli na finálových jízdách. Zatím na závody motocyklů dorazilo méně fanoušků než v předchozích letech. Doprava v okolí okruhu tak zůstává celkem klidná a bez větších komplikací.

Řidiči ale musejí počítat se zdržením na výjezdech z Brna. Dopravní policie tam svádí dopravu do jednoho pruhu a preventivně kvůli krádežím kontroluje dodávky a motocykly.

Spolu s českými policisty v Brně hlídkují i jejich rakouští kolegové, jedním z nich Leopold Schreiber: "Když Rakušan něčemu nerozumí, například žádosti o doklady, řidičák, techničák, tak mu to přeložíme."

Přečtěte si také:
Na motocyklové závody v Brně se připravuje tisícovka strážců zákona
Brněnské závody MS superbiků vyhráli Biaggi a Spies, Smrž byl dvakrát v desítce
Návštěvníci brněnské Velké ceny se musejí připravit na častější kontroly
Závody motorek v Brně zatím bez dopravních a dalších problémů
Skončila Velká cena; domů se vrací rekordní počet návštěvníků

Lákají vás závody silničních motocyklů na Masarykově okruhu v Brně? Hlasujte v naší anketě!

Michal Záboj, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme