Brožová-Polednová díky amnestiím možná opustí vězení

Bývalá komunistická prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová, odsouzená na šest let za podíl na justiční vraždě Milady Horákové, se zřejmě dostane na svobodu. V neveřejném jednání o tom rozhodl Krajský soud v Hradci Králové, podle kterého se na někdejší prokurátorku vztahuje několik prezidentských amnestií.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalá komunistická prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová

Bývalá komunistická prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová | Foto: Marek Janáč

Od roku 1950, kdy se zločin stal, bylo vydáno celkem 17 amnestií. Hradecký soud zkoumal, zda se některá z nich vztahuje i na odsouzenou Brožovou-Polednovou. Dospěl k závěru, že jde o tři amnestie, které jí z uloženého trestu promíjejí šest let.

Rozhodnutí ale zatím není pravomocné, odvolalo se proti němu Krajské státní zastupitelství v Hradci Králové. Definitivně tak v této záležitosti rozhodne až Vrchní soud v Praze.

Marika Táborská, Ota Nehasil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme