Bruntálská nemocnice je v konkurzu

Krajský soud v Ostravě poslal do konkurzu bruntálskou nemocnici. Návrh podal její nový vlastník - společnost Euromednet. Zdravotní péče ale zůstane zachována, provoz převezme nemocnice Rýmařov. Jde o první krach nemocnice na severní Moravě a ve Slezsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bruntál

Podle generálního ředitele Marka Potysze měl být konkurz vyhlášen už dávno - nemocnice má stomiliónový dluh. "Není schopná zajistit dokupování léků, nakupování přístrojů a zdravotnického materiálu. Z tohoto důvodu jsme přišli s projektem, aby nemocniční péči převzala v Bruntále nemocnice Rýmařov; předpokládáme, že Nemocnice Bruntál a.s. zanikne formou konkurzu."

Místostarostku Bruntálu Hanu Šutovskou bankrot soukromého zdravotnického zařízení překvapil. Rozhodnutí nového vlastníka ale respektuje. "Pokud tyto kroky povedou ke zkvalitnění péče a k zachování v tom rozsahu, jaký tady byl, tak je to počin, který se dá nějakým způsobem akceptovat."

Lidé z města a okolí o zdravotní péči nepřijdou, provoz v Bruntálu přebírá rýmařovská nemocnice, která rovněž patří společnosti Euromednet. Spojením zdravotnických zařízení ztratí práci několik desítek lidí, především z technicko-hospodářské správy.

Ivan Sekanina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme