Bruntálská organizace ČSSD vyzvala Grosse k rezignaci

Okresní organizace sociální demokracie v Bruntálu vyzvala Stanislava Grosse, aby odešel z funkce předsedy strany. Důvodem jsou hlavně kauzy, které podle místních členů ČSSD velmi poškozují. Za výzvou je pravděpodobně i spor Grosse a bývalého ministra zemědělství Jaroslava Palase, který pochází právě z Bruntálska.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S. Gross, J.Paroubek a ministři za ČSSD

S. Gross, J.Paroubek a ministři za ČSSD | Zdroj: ČTK

Okresní výbor strany se minulý týden shodl, že Grossova činnost ve vedení strany nepřispívá k dobrému jménu ČSSD v očích voličů. Radiožurnálu to řekl to předseda bruntálské organizace ČSSD Ladislav Velebný.

"Mediální obraz strany musí být čistý, to znamená, že by to měly být i čisté tváře. Okres Bruntál jako takový se pořád cítí někde na konci řady, jak v rámci příjmů, tak i celkových investic. To jsou dva hlavní argumenty, proč by se měly udělat určité změny na špici naší strany," uvedl Velebný.

V rozhodnutí okresního výboru ČSSD podle něj hrála roli i kauza kolem privatizace Unipetrolu a údajný korupční skandál, v němž je Grossovo jméno skloňováno. Předseda ČSSD však již v této souvislosti několikrát veškerá podezření odmítl.

Velebný také potvrdil, že na stranické schůzi vystoupil ostře proti Grossovi exministr Palas, který ho už na jarním sjezdu strany nazval "vyhořelým palivem". Palasův podíl na usnesení je zřejmý i podle Grosse. "Podle zápisu z OVV to přednesl a navrhl bývalý poslanec a bývalý ministr Jaroslav Palas, který samozřejmě má řadu svých osobních důvodů, proč se k tomuto rozhodl přesvědčit svou organizaci," řekl deníku Právo Gross.

Na výzvu k odstoupení Gross reagovat nehodlá. "Předseda sociální demokracie Stanislav Gross bere usnesení bruntálské organizace na vědomí, ale protože má ve straně dostatečnou podporu, bude se ucházet o lídra středočeské kandidátky," tlumočila Grosovo vyjádření jeho mluvčí Lucie Vaverová.

Právo v této souvislosti připomíná spory Grosse s Palasem a také spekulace, že právě Palas upozornil premiéra Paroubka na existenci videozáznamu televize Nova o setkání polského lobbisty Jacka Spyry s bývalým ředitelem kabinetu premiéra Zdeňkem Doleželem. Právě nahrávka, na které si údajně Doležel říká o pětimilionový úplatek, rozvířila nedávno kauzu kolem privatizace Unipetrolu.

Martin Knitl, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme