Na Šumpersku zemřela při bobování pětačtyřicetiletá žena. Narazila do „pevné překážky”

Kvůli protiepidemickým opatřením jsou v Česku zavřené lyžařské areály a vleky, lidé přesto využívají sjezdovky k sáňkování. Pětačtyřicetileté ženě se ale stala aktivita osudnou. Při bobování v Kopřivné na Šumpersku narazila do „pevné překážky” a zemřela. „Přes všechny snahy byla resuscitace neúspěšná,” řekl mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Kopřivná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při bobování v Kopřivné zemřela žena (ilustrační foto) | Foto: David 'Dee' Delgado | Zdroj: Reuters

Pětačtyřicetiletá žena si v neděli kolem páté odpoledne vyrazila na svah v Kopřivné zabobovat. Během jedné z jízd ale narazila do „pevné překážky“ a upadla do bezvědomí. Na místo vyrazila horská služba a záchranáři.

Pár vyrazil na túru do Krkonoš v teplácích a teniskách, musela ho zachraňovat horská služba

Číst článek

„Postižené byly zaintubovány dýchací cesty a záchranáři ji připojili k přístrojem řízené ventilaci, použili rovněž přístroj k provádění nepřímé srdeční masáže,“ řekl mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. I přesto se ji nepodařilo zachránit, žena na místě podlehla zraněním.

Sjezdovky využívají lidé k sáňkování třeba i na Klínovci. Cedule sice upozorňují na to, že je areál zavřený, svahy byly přesto v minulých dnech plné. Největší lyžařský areál v Krušných horách nicméně nebude lidi vybízet k odchodu ze svahů. Podle mluvčí Hany Hoffmanové skiareál nehodlá suplovat práci policie ani vlády, nemá k tomu dostatečné kapacity.

Podobná událost jako na Šumpersku se stala například před dvěma lety v Krkonoších. Tehdy čtyřicetiletá žena sáňkovala ve Špindlerově Mlýně, vyjela ze sjezdovky a narazila do stromu.

Do hor a na lyžařské svahy nicméně kvůli vládním opatřením týkajících se pandemie v posledních týdnech vyráží čím dál více nezkušených turistů. Krkonošská horská služba v lednu upozornila na dvojici, která k večeru vyrazila do Obřího dolu jen v teplákách a teniskách.

Náčelník místní horské služby Pavel Jirsa tehdy uvedl, že je neobvyklé, kolik lidí v posledních dnech vyráží do hor bez patřičného vybavení.

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme