Bruntálský policejní ředitel před soud nepůjde

Bruntálský policejní ředitel Milan Navrátil nepůjde před soud. Rozhodl o tom okresní státní zástupce, podle kterého tento vysoký policejní důstojník nespáchal trestný čin. Vyšetřovatel Navrátila před časem obvinil ze zneužití pravomoci veřejného činitele, protože neinformoval inspekci ministra vnitra o provinění bruntálského ředitele Úřadu vyšetřování Zdeňka Ščerby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR

Ten se snažil z pozice své funkce zahladit přestupek svého známého, který řídil opilý a zastavila je policejní hlídka. Opavský státní zástupce František Psotka potvrdil, že celou věc už nyní musí řešit pouze severomoravský policejní ředitel. "Protože nejsou zákonné podmínky pro to, aby toho člověka postavil před soud, tak bylo rozhodnuto, že se věc postoupila řediteli krajské policie. To podezření z trestného činu se nepotvrdilo, proto bylo rozhodnuto, že se jedná o podezření z kázeňského provinění, ke kterému je příslušen přímý nadřízený pana Navrátila. A jakým způsobem to on projedná, to už je jeho věc."

Markéta Kaclová, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme