Bruntálští kuplíři vyvezli sto žen: šéfka gangu dostala 3 roky

Krajský soud v Ostravě definitivně uzavřel kauzu bruntálských kuplířů. Jejich odvolání zamítl a potvrdil tresty všem obžalovaným. Do zahraničních nevěstinců vyvezli zhruba stovku žen. Hlavou organizovaného gangu je bývalá tanečnice Zdeňka Kosíková z Břidličné na Bruntálsku. Soud jí vyměřil nejpřísnější trest - 3 roky za mřížemi. Ostatní vyvázli s podmíněnými tresty. Každý ze 14členné skupiny měl předem dané úkoly. Jedni zajišťovali dívky, další se starali o kontakty v zahraničních nevěstincích a ostatní je do ciziny vozili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudcovské kladívko

Soudcovské kladívko | Zdroj: AFP

Vše se dělo přes agenturu Star, kterou založila bývalá tanečnice, matka dvou dětí Zdeňka Kosíková z Bruntálska. Její obhájce Martin Schulhauser chce proti verdiktu podat dovolání k Nejvyššímu soudu. "Drtivá většina žen se vyjadřovala v tom smyslu, že to dělaly vlastně dobrovolně."

Ostravská soudkyně Renáta Prauserová říká, že ve spisu má dost důkazů o tom, že dívky se pravdu dozvěděly až za hranicemi. "Jeli tančit a vykonávat jiné činnosti. Jak je patrno ze spisů, skončilo to tím, že s nimi bylo nakládáno tvrdě."

Gang vyvážel dívky do nevěstinců v Německu, Švýcarsku, Slovinsku a dalších evropských zemích. Podle verdiktu měl kontakty v klubech zařizovat i Tibor Varnaj, inženýr ve středních letech. "Nikdy jsem nebyl v cizině. Kamarádce Kosíkové jsem pomáhal, protože manželku mám z Bruntálska. Nebylo to správné, ale nesouhlasím s tím."

Soud členy kuplířského gangu potrestal také peněžitými tresty. Nejvíce má zaplatit Zdeňka Kosíková, a to sto tisíc korun.

Markéta Kaclová, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme