Brutální vražda kněze na Litoměřicku

Třebenice na Litoměřicku jsou v šoku: neznámý pachatel tam v noci zavraždil osmasedmdesátiletého faráře. Vrah ho přímo na faře pravděpodobně udeřil do hlavy a ještě kolem něj zapálil věci, aby zahladil stopy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kněz | Foto: Jan Rosenauer

Na místě zasahovali hasiči, dorazil také speciální vyšetřovací tým kriminalistů. Duchovní zřejmě překvapil zloděje při vloupání. Podle místních lidí zloději faru v minulosti vykradli už několikrát.

Severočeská policejní mluvčí Jarmila Hrubešová k případu uvedla: "Zranění napovídá, že zemřel násilnou smrtí a požár byl s největší pravděpodobností založen úmyslně. Okolnosti farářovy smrti teď zjišťují kriminalisté. Příčinu jeho smrti určí pitva."

Pachatel, kterého kněz patrně přistihl při loupeži, svou oběť udeřil do hlavy. Páter Stanislav Kubíček byl známý jako kněz s mimořádně otevřeným srdcem, pomáhal potřebným a při duchovní službě často navštěvoval i odsouzené ve věznici.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme