Bublan: ČSSD by podpořila KSČM při hlasování o nedůvěře vládě

Komunisté hlasováním o nedůvěře chtějí reagovat na zásah Vojenské policie v České televizi. Podle předsedy sněmovního Výboru pro obranu a bezpečnost Františka Bublana pozici vlády oslabují i další její kroky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Bublan, stínový ministr vnitra z ČSSD, | Foto: Šárka Ševčíková

Bublan to řekl ve Dvaceti minutách Radiožurnálu:

„No tak zcela určitě ano. A nebyl by to jenom tento jediný případ. Protože nás samozřejmě tady toto nadzvedlo. A ono to v podstatě nadzvedlo všechny. Ona ta nedůvěra vůči vládě pramení z daleko silnějších věcí. A to je třeba daňová reforma, nebo způsob, jak se řeší důchodová reforma a podobně. Takže silnější důvody jsou ještě jinde,“ uvedl Bublan.

Přehrát

00:00 / 00:00

František Bublan ve Dvaceti minutách Radiožurnálu

Vojenská policie by měla šetřit pravost a obsah dokumentu zpracovaného na bývalého šéfa Vojenského zpravodajství generála Krejčíka. Pokud místo toho šetří únik dokumentu do médií, včetně razie v České televizi, mohl jí k tomu podle předsedy sněmovního Výboru pro obranu a bezpečnost Františka Bublana dát rozkaz jen jeden ze tří nadřízených.

V úvahu ale prý prakticky připadají jen šéf Vojenského zpravodajství Páleník, nebo ministr obrany Vondra. Pokud rozkaz pocházel od ministra, měl by Alexandr Vondra podle Bublana rezignovat.

Celý rozhovor s Františkem Bublanem si na Radiožurnálu můžete poslechnout od 17:06 hodin

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.00 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po půlnoci. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme