Bublan: Uprchlý podnikatel Krejčíř je zřejmě za hranicemi

Podnikatel Radovan Krejčíř je zřejmě po svém sobotním útěku za hranicemi. Uvedl to ministr vnitra František Bublan s tím, že pro to svědčí některé stopy. Policie podezírá Krejčíře z miliardového podvodu s naftou a z přípravy vraždy. Unikl jí v okamžiku, kdy protikorupční služba prohledávala jeho luxusní vilu v Černošicích. Při prohlídce také policisté zajistili velké množství peněz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř | Zdroj: ČTK

"Určité stopy byly zachyceny, bohužel svědčí o tom, že pan Krejčíř je někde v zahraničí. Nemáme to ale pevně ověřeno," řekl dnes novinářům při otevření nového místního oddělení policie v Praze 5 ministr vnitra František Bublan.

Náměstek policejního prezidenta Jaroslav Macháně ale tvrdí, že je to zatím jen jedna z pravděpodobných verzí. Do kterého státu se mohl Krejčíř vydat, nechtěl Macháně specifikovat. Žalobce už požádal soud, aby na Krejčíře vydal tuzemský i evropský zatykač. Uvažuje se také o mezinárodním zatykači.

Radovan Krejčíř je společně s bývalým šéfem státem ovládané energetické společnosti Čepro Martinem Pechanem obviněn z přípravy podvodu a zločinného spolčení, Krejčíř navíc z přípravy vraždy celníka. Pro Pechana žádal žalobce vazbu, aby neovlivňoval svědky. Obvodní soud pro Prahu 9 ale žádosti nevyhověl.

Krejčíř byl zatčen v sobotu brzy ráno, ale při domovní prohlídce se mu podařilo utéci z toalety a odjet připraveným vozidlem. Podle Bublana jde ze strany policie o velké pochybení, ze kterého budou zřejmě vyvozeny kázeňské důsledky. Ministr doplnil, že při útěku Krejčíře zřejmě pochybil vedoucí operace, nikoli policejní prezident. Aférou se zabývají kontrolní orgány policie a Inspekce ministra vnitra.

O víkendu našla policie v pražské kanceláři dvou Krejčířových firem několik krabic a v nich zatavené pytle s bankovkami. "Pravděpodobně ty peníze v pytlích jsou pravé, ale v různých hodnotách. Ještě to není spočítáno, ovšem pohybuje se to v miliardách korun," dodal Bublan. Pro koho a na co byly peníze určeny, policie zatím tají.

Podle zdroje obeznámeného s vyšetřováním víkendové zatčení známého miliardáře Radovana Krejčíře a bývalého šéfa státem ovládané energetické společnosti Čepro Martina Pechana souvisí se soudním sporem Čepra a Tukového průmyslu o pohledávku ve výši bezmála tří miliardy korun.

Jana Zemanová, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme