Bude převážně polojasno, dalšího sněhu se nedočkáme

Na Štědrý den k nám po zadní straně slábnoucí tlakové výše nad Balkánem ve vyšších vrstvách atmosféry proudí teplejší vzduch od jihu. Zvlněné frontální rozhraní postupuje přes Severní moře a Dánsko zvolna k jihu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

24. 12. bude jasno až polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností. Nejvyšší teploty -5 až -1 °C, v místech s nízkou oblačností kolem -7 °C, v 1000 metrech na horách kolem 4 °C, v Jeseníkách a Beskydech kolem 1 °C. Vítr v Čechách slabý jižní až jihozápadní 5-15 km/h, na Moravě a ve Slezsku mírný 5-20 km/h. Tlak bude mírně klesat, rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé, na Moravě a ve Slezsku místy dobré.

V noci a v pondělí bude na naše území pokračovat příliv teplejšího vzduchu od jihu ve vyšších vrstvách atmosféry. Zvlněné frontální rozhraní bude postupovat přes Německo a Polsko zvolna k jihu a ovlivní zejména sever našeho území. V noci bude oblačno až polojasno, postupně na severozápadě Čech zataženo, v Krušných horách místy déšť se sněhem nebo mrznoucí déšť. Nejnižší teploty -3 až -7 °C, na jihovýchodě Moravy ještě kolem -9 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr 5-15 km/h, na Moravě a ve Slezsku mírný 5-15 km/h.

V pondělí 26. prosince bude přes den oblačno, postupně až zataženo, na severozápadě Čech místy, jinde jen ojediněle déšť se sněhem nebo mrznoucí déšť. Nejvyšší teploty -2 až 2 °C, v 1000m na horách kolem 2, na Šumavě kolem 4 °C. Slabý proměnlivý, na Moravě a ve Slezsku mírný jižní až jihovýchodní vítr 5-15 km/h. Tlaková tendence: mírný pokles, zítra setrvalý stav. Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, přes den místy dobré

V úterý a ve středu počasí u nás ovlivní rozsáhlá oblast nižšího tlaku vzduchu zasahující z Atlantiku přes západní a střední Evropu až severovýchodu nad Skandinávii.

V úterý bude většinou zataženo, místy déšť se sněhem nebo i mrznoucí déšť, na horách sněžení. Noční teploty 0 až -4 °C, odpolední -1 až 3 °C. Mírný východní vítr 5 až 20 km/h.

Ve středu bude většinou zataženo, déšť se sněhem nebo i déšť místy mrznoucí. Na horách sněžení. Noční teploty 1 až -3 °C, odpolední 0 až 4 °C. Slabý východní vítr 5 až 15 km/h.

Jan Rosenauer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme