Bude převážně polojasno, dalšího sněhu se nedočkáme

Na Štědrý den k nám po zadní straně slábnoucí tlakové výše nad Balkánem ve vyšších vrstvách atmosféry proudí teplejší vzduch od jihu. Zvlněné frontální rozhraní postupuje přes Severní moře a Dánsko zvolna k jihu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

24. 12. bude jasno až polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností. Nejvyšší teploty -5 až -1 °C, v místech s nízkou oblačností kolem -7 °C, v 1000 metrech na horách kolem 4 °C, v Jeseníkách a Beskydech kolem 1 °C. Vítr v Čechách slabý jižní až jihozápadní 5-15 km/h, na Moravě a ve Slezsku mírný 5-20 km/h. Tlak bude mírně klesat, rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé, na Moravě a ve Slezsku místy dobré.

V noci a v pondělí bude na naše území pokračovat příliv teplejšího vzduchu od jihu ve vyšších vrstvách atmosféry. Zvlněné frontální rozhraní bude postupovat přes Německo a Polsko zvolna k jihu a ovlivní zejména sever našeho území. V noci bude oblačno až polojasno, postupně na severozápadě Čech zataženo, v Krušných horách místy déšť se sněhem nebo mrznoucí déšť. Nejnižší teploty -3 až -7 °C, na jihovýchodě Moravy ještě kolem -9 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr 5-15 km/h, na Moravě a ve Slezsku mírný 5-15 km/h.

V pondělí 26. prosince bude přes den oblačno, postupně až zataženo, na severozápadě Čech místy, jinde jen ojediněle déšť se sněhem nebo mrznoucí déšť. Nejvyšší teploty -2 až 2 °C, v 1000m na horách kolem 2, na Šumavě kolem 4 °C. Slabý proměnlivý, na Moravě a ve Slezsku mírný jižní až jihovýchodní vítr 5-15 km/h. Tlaková tendence: mírný pokles, zítra setrvalý stav. Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, přes den místy dobré

V úterý a ve středu počasí u nás ovlivní rozsáhlá oblast nižšího tlaku vzduchu zasahující z Atlantiku přes západní a střední Evropu až severovýchodu nad Skandinávii.

V úterý bude většinou zataženo, místy déšť se sněhem nebo i mrznoucí déšť, na horách sněžení. Noční teploty 0 až -4 °C, odpolední -1 až 3 °C. Mírný východní vítr 5 až 20 km/h.

Ve středu bude většinou zataženo, déšť se sněhem nebo i déšť místy mrznoucí. Na horách sněžení. Noční teploty 1 až -3 °C, odpolední 0 až 4 °C. Slabý východní vítr 5 až 15 km/h.

Jan Rosenauer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme