Budoucí ministr dopravy Prachař zvažuje návrat odvolané manažerky Pošvářové na ŘSD

Odvolaná manažerka Miloslava Pošvářová by mohla zase vést úsek kvality silnic Ředitelství silnic a dálnic. Její návrat zvažuje budoucí ministr dopravy Prachař z hnutí ANO.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloslava Pošvářová, odvolaná ředitelka Úseku kontroli kvality staveb | Foto: Šárka Ševčíková

Odvolání Pošvářové považuje za nešťastné a chce se jím zabývat. „Myslím si, že to bylo za hranou pracovněprávních předpisů,“ řekl Prachař.

Situace kolem jejího odvolání bude jednou z prvních věcí, kterou chce po nástupu do funkce vyřešit.

„Já jsem nikde neviděl o nějakých krocích, v nějakých výtkách vůči paní Pošvářové. Toto bude situace, kterou budeme řešit bezprostředně,“ doplnil kandidát na ministra dopravy.

Manažerka stále v čele komise, která připravovala podklady pro soudní spor se stavební společností Eurovia kvůli zvlněné ostravské dálnici.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Martina Veselovského ve 20 minutách Radiožurnálu byla odvolaná manažerka ŘSD Miloslava Pošvářová

Nerozuměla si ale s vedením ŘSD a ministerstvem dopravy, minulý týden ji proto nadřízení odvolali.

Kandidát na ministra dopravy Antonín Prachař tak doplnil víkendové vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky, že nová vláda prověří personální kroky kabinetu Jiřího Rusnoka.

Pošvářová musela v polovině ledna ze své funkce odejít na hodinu.

„Generální ředitel se k tomuto kroku rozhodl z důvodu jejího dlouhodobého odmítání pracovní komunikace a spolupráce s generálním ředitelem a dalšími členy vedení ŘSD a neplněním pracovních úkolů,“ řekla tehdy Českému rozhlasu o důvodech odvolání mluvčí ŘSD Martina Vápeníková.

Pošvářová považuje důvody svého odvolání za absurdní. Podle Ředitelství silnic a dálnic hrubě porušila pracovní kázeň, když odmítla vydat zprávu o zvlněné dálnici D47. A odvolalo ji jak z vedení odboru, tak i z čela komise pro D47, kterou stát reklamuje u společnosti Eurovia.

Zavěšený most na dálnici D47 přes Odru a Antošovické jezero | Foto: Skanska

Pošvářová ale Radiožurnálu řekla, že o obsahu zprávy ředitele Pavla Kočicu informovala. Současné vedení navíc podle ní nehájí zájmy státu tak, jak by mělo.

„Domnívám se, že pan generální ředitel je zcela nekompetentní a nekvalifikovaná osoba k řízení ŘSD, protože o tom oboru neví vůbec nic,“ řekla po svém odvolání Pošvářová.

Problematický úsek dálnice D47/D1 u Ostravy | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme