Budoucí vláda zřejmě zvýší ochranu Horního Jiřetína

Strany vznikající trojkoalice - tedy ODS, TOP 09 a Věci veřejné - chtějí chránit obce ohrožené povrchovou těžbou uhlí - a to tak, že plánují přímo odepsat zásoby uhlí ležící v těchto místech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zámek Jezeří nad propastí uhelného dolu.

Zámek Jezeří nad propastí uhelného dolu. | Foto: Tomáš Adamec

Jde například o Horní Jiřetín a okolní vesnice. Server Aktuálně.cz napsal, že to vyplývá z parafované verze ekologické kapitoly vznikající koaliční smlouvy a vládního prohlášení, které má k dispozici.

Už v úterý se ODS, TOP 09 a Věci veřejné dohodly, že jejich případná vláda neprolomí těžební limity hnědého uhlí a zohlední je v nové energetické koncepci.

Téma těžebních limitů se na Mostecku řeší už přes dvacet let. Fischerova úřednická vláda ale v posledních měsících udělala k jejich prolomení nejzásadnější krok. Navržená energetická koncepce ministerstva průmyslu jasně říká, že bez dalších zásob uhlí se Česko v budoucnu neobejde. Horní Jiřetín a Černice se tak v posledních měsících těší popularitě, o kterou ani nestály.

O osudu obcí na Mostecku tak rozhodne pravě až budoucí vláda vzešlá z voleb.

Milan Kopp, Tereza Janouškovcová Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme