Budova Českých drah byla kvůli dluhu bez proudu

Administrativní budova Českých drah na třídě Politických vězňů v Praze byla od pondělního večera do dnešního odpoledne bez elektřiny. Pražská energetika budovu odpojila kvůli dluhům Českých drah, které dosahují částky 140 milionů korun. Podle mluvčího Pražské energetiky Petra Holubce dráhy neustále hledají důvody k neplacení a dávají sliby, které nedodržují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České dráhy | Foto: Jan Rosenauer

Řešení měly dráhy navrhnout do pondělního poledne. "Opět ignorovali tento limit, ozvali se až v půl páté odpoledne s tím, že opět potřebují nějaký čas na rozmyšlenou, na konzultace a podobně. A v tu chvíli nám došla trpělivost a udělali jsme první krok, tedy odpojili administrativní budovu na třídě Politických vězňů. Máme připravené ještě další kroky, ale dnes probíhají horečná jednání, jak jsem informován, i s ministrem dopravy a náměstkem ministra i s dalšími lidmi z Českých drah a snad se ta situace konečně pohne a bude se řešit."

Také mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský potvrdil, že budova je bez elektřiny. Jaké řešení dráhy navrhnou ale neuvedl. "S Pražskou energetikou nadále jednáme a hledáme řešení, které by bylo přijatelné pro obě strany. Doufám, že toto řešení najdeme v horizontu několika hodin, nejdéle několika dní."

A to se odpoledne také stalo, takže energetici dodávky elektřiny do této budovy obnovili. "Nejde o finanční okamžité splacení toho dluhu, spíše jde o řešení v určitém časovém horizontu," uvedl Šťáhlavský. "My věříme, že slovo, které dali, dodrží, proto jsme v půl druhé odpoledne opět tuto budovu zapojili na elektřinu," doplnil Holubec.

Energetika nicméně varuje, že bude v odpojování elektřiny administrativních objektů Českých drah pokračovat. Provozní budovy a samotné vlakové tratě energetici odpojováním proudu neohrozí, protože si nechtějí brát cestující jako rukojmí.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme