Budvar prohrál soudní spor a musí ČOV zaplatit přes dva miliony korun

Český olympijský výbor vyhrál soudní spor se společností Budvar o zneužívání olympijské symboliky. Pivovarnický gigant musí zaplatit dva a čtvrt milionů korun za sérii spotů z roku 2006, ve kterých anglicky mluvící dvojice "Bob a Dave" odjíždí na hokejiádu. Podle advokáta olympijského výboru Jana Šťovíčka je rozhodnutí Krajského soudu v Českých Budějovicích naprosto zlomové, i když stále ještě nenabylo právní moci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

olympijské kruhy | Foto: Robert Mikoláš

"Je to úplně první případ, kdy soud definitivně rozhodl o tomto nároku. Přitom jde o případ, který je poměrně velký a významný. Jejich kampaň byla masivní a soud rozhodl naprosto jednoznačně. Z tohoto hlediska je to precedentní rozhodnutí."

Pivovar se může proti rozhodnutí soudu ještě odvolat. I přesto si místopředseda českých olympioniků Jiří Kejvala myslí, že jde o velký posun v ochraně olympijských symbolů. "Pro nás je tento precedent rozhodující do budoucna. Dva miliony dvě stě padesát tisíc korun je výrazně nižší částka než jsme požadovali, nám ale nejde o peníze. Stejně je chceme věnovat na charitu - na nadaci sportovní reprezentace, která podporuje mladé sportovce a olympioniky seniory," uvedl Kejvala.

Budějovický Budvar s rozhodnutím soudu a především odůvodněním rozsudku nesouhlasí. Pivovar teď zvažuje další postup a zároveň odmítá tvrzení Českého olympijského výboru, že neměl zájem situaci řešit.

Přečtěte si také:
ČOV chce žalovat Budvar o desítky milionů kvůli kampani
ČOV bude chtít po Budvaru desítky milionů
Budějovický Budvar vyhrál další spor o svou ochranou známku
Budvar uspěl v soudním sporu o známku Bud

Pavel Suchan, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme