Bulawa dostal 3 roky za mřížemi

Tři roky za mřížemi by měl strávit Zdeněk Bulawa. 10 let by také 30letý podnikatel neměl usednout do vozu jako řidič. Takový je verdit okresního soudu v Karviné pro muže, který loni v říjnu podle obvinění způsobil v Českém Těšíně dopravní nehodu - zemřeli při ní tři policisté. Bulawa se během soudního procesu přiznal, že před jízdou pil a jel nepřiměřenou rychlostí. Soud však zároveň uvedl, že před nehodou porušil dopravní předpisy i policejní řidič. Otáčející se policejní vozidlo vjelo na boční silnici označenou dopravní značkou Stop, a mělo tudíž zastavit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Bulawa před soudem | Foto: Dan Krzywoň

Verdikt nad řidičem mercedesu vyvolal mezi pozůstalými rozhořčení. Šok a nechápavé pohledy, tak reagovali příbuzní mrtvých policistů na verdikt karvinského soudu. Zaplnili celou jednací síň. Nespokojený je třeba Roman Rusnok, bratr mrtvého řidiče policejního auta. "Myslím, že je to nespravedlivé, jak se stát zachoval vůči svým zaměstnancům."

Soudce Roman Raab říká, že obžalovaný Bulawa není hlavním a jediným viníkem nehody. Policejní auto podle něj při otáčení vjelo na hlavní cestu z vedlejší a vůbec nerespektovalo stopku. "Policisté se na celé dopravní neodě podepsali tím, že vjeli do jízdní dráhy vozidlu, které mělo ve vztahu k nim právo přednosi k jízdě."

Státní zástupce Otakar Cibien ale s tímto zdůvodněním vůbec nesouhlasí. Proti rozsudku se na místě odvolal. "Řidič policejního vozidla je oprávněn spoléhat na řidičskou kázeň ostatních účastníků silničního provozu. Pokud by ten obžalovaný jel rychlostí 50 km/h, tak by k této situaci nedošlo." Bulawa se zatím nerozhodl, zda podá odvolání. Zdeněk Bulawa také nesmí podle rozsudku 10 let řídit auto.

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme