Bulovka čeká na výsledky testů, pacientu s podezřením na MERS se daří lépe

Pacientovi s podezřením na nákazu virem MERS, který leží v pražské Nemocnici Na Bulovce, by se už mělo dařit lépe. V České televizi to ráno řekla primářka kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí Hana Roháčová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Na Bulovce | Foto: Nemocnice Na Bulovce

Primářka Roháčová pacienta pochválila za to, že sám záchranné službě nahlásil svůj pobyt v Koreji a mohl by tedy být zasažen koronavirem MERS.

Jestli se 25letý muž opravdu nakazil nebezpečnou chorobou, ukáží výsledky testů, které budou mít lékaři k dispozici dnes dopoledne. Potom by se případně začala řešit karanténa lidí z okolí pacienta.

„O míře karanténních opatření, která budou vztažena vůči nim, rozhodneme právě na základě výsledku. Ty kontakty jsou zhruba tři a další budeme vyhledávat v zaměstnání a budeme rozhodovat dál,“ říká hlavní hygieniky Vladimír Valenta.

Bulovka přijala prvního pacienta v ČR s podezřením na nákazu MERS

Číst článek

Pokud se nákaza neprokáže, nebude karanténa nutná. Do doby, než se onemocnění vyloučí, leží pacient izolovaný v bioboxu.

Těch má Nemocnice Na Bulovce víc a na jejich použití je stále připravená, říká její mluvčí Martin Šálek:

„Nemocnice disponuje třemi bioboxy, takže jeden byl aktivován. Personál, který s ním přichází do kontaktu, má samozřejmě ochranné obleky.“

Bioboxy se používají pro pacienty s podezřením na nebezpečnou nákazu. Nemusí to být jen MERS, loni se o nich mluvilo v souvislosti s ebolou.

MERS | Foto: Český rozhlas

mkp, Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme