Buzková lituje, že se Gross nechce ucházet o předsednictví ČSSD

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Petra Buzková lituje odstoupení místopředsedy ČSSD Stanislava Grosse od kandidatury na šéfa sociální demokracie. „Pro mnoho sociálních demokratů je to trochu škoda v tom smyslu, že si představovali sjezd jako souboj dvou koncepcí,“ řekla dnes v Hradci Králové během zasedání ústředního výkonného výboru novinářům Buzková, která byla do letošního jara také místopředsedkyní ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gross, který leží v pražské Ústřední vojenské nemocnici po operaci kotníku, členům výboru vzkázal, že od kandidatury odstupuje, protože nechce stranu rozdělovat. Podpoří nynějšího místopředsedu Vladimíra Špidlu.

Buzková si přesto myslí, že Grossovo rozhodnutí pomůže sociální demokracii k cíli, který si určila, to znamená ke změně politického stylu. Sama považuje svou případnou kandidaturu na místopředsedkyni otevřenou. Rozhodující podle ní bude složení vedoucího stranického týmu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme