Buzková zůstává se svou výzvou osamocena

Včerejší výzvu místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Petry Buzkové, aby Miloš Zeman odešel z funkce předsedy sociální demokracie, nikdo z představitelů strany nepodpořil. Část z nich se shoduje, že Buzková postupovala překotně a že nevycházela z přesných informací. Další označili její krok za nevhodný a hloupý, protože straně ublíží.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Já jsem přesně ve svém vyjádření řekla, že pokud by předsedovi Zemanovi v tuto chvíli šlo o zájem strany, zvážil by své odstoupení. Pan předseda odstoupit nehodlá, politické grémium ho podporuje, je to jejich rozhodnutí. Já jsem řekla, co jsem považovala za potřebné,“ uvedla dnes Buzková. Zřejmě tedy už nebude ve své iniciativě pokračovat, a to ani na na prosincovém jednání Ústředního výkonného výboru ČSSD.

Buzková Zemanovo setkání s předsedou KSČM Miroslavem Grebeníčkem označila za skandální chybu. Včerejší grémium strany však Zemanovo vysvětlení o jednání s Grebeníčkem přijalo.

Výzvu Buzkové odsoudila poslankyně Jana Volfová: „Myslím, že to je přesně krok, který straně ubližuje, protože před druhým kolem voleb do Senátu zpochybňovat funkci předsedy strany je určitě hloupé.“ Domnívá se, že výzva může ublížit kandidátům ČSSD do Senátu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme