Oprava bývalé ubytovny v Praze 11 je kvůli covidu pozastavená, všichni zaměstnanci jsou v karanténě

Rekonstrukce bývalé ubytovny Sandra na Jižní Městě byla pozastavena. Důvodem je karanténa zaměstnanců stavební firmy Hochtief, která budovu v ulici Nad Opatovem opravuje. Karanténa je nařízená kvůli onemocnění zaměstnance subdodavatele covidem-19. Praha 11 v pondělí uvedla na svém webu.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po rekonstrukci chce Praha 11 v bývalé ubytovně Sandra nabídnout lidem asi 180 bytů. Na lepší časy svítá i bývalému hotelu Opatov.

Po rekonstrukci chce Praha 11 v bývalé ubytovně Sandra nabídnout lidem 174 bytů. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Přestože se nejedná o zaměstnance zhotovitele, byla v souladu s postupy na zabránění šíření onemocnění covid-19 preventivně nařízena ochranná čtrnáctidenní karanténa u všech zaměstnanců společnosti Hochtief, kteří s uvedeným pracovníkem přišli do styku,“ uvedla v pondělí na webu městské části mluvčí radnice Anna Kočicová.

Podle uvedeného oznámení na webu radnice bude po skončení karantény u dotčených zaměstnanců stavební firmy provedený test na nákazu koronavirem.

Doba pozastavení prací a dodávek se bude odvíjet od pokynů krajské hygienické stanice. Podle Kočicové by dopad mimořádné situace na termín dokončení rekonstrukce měl být minimální. Jihoměstská radnice by stavbu měla podle dřívějšího vyjádření starosty Prahy 11 Jiřího Dohnala (Piráti) převzít začátkem roku 2021.

Chytré lavičky v Praze vadnou. Magistrát o ně nemá zájem, Hřib označil ideu Krnáčové za ‚drahou hračku‘

Číst článek

Budova na adrese Nad Opatovem 2140 se opravuje od léta loňského roku. Po dokončení stavebních úprav zde vnikne 174 nových bytů. Ty mají primárně sloužit mladým rodinám, seniorům, učitelům, lékařům, hasičům, strážníkům Městské policie či zdravotním sestrám. V objektu by dále měly vzniknout nebytové prostory, sál pro kulturní akce či jednání zastupitelstva a restaurace. Součástí realizovaného projektu je rovněž revitalizace přilehlého okolí a zvýšení počtu parkovacích míst v dané lokalitě. Již dříve to uvedl místostarosta Prahy 11 pro majetek a investice Ondřej Prokop (ANO).

Na vybudování víceúčelového domu si Praha 11 vzala od hlavního města bezúročnou půjčku ve výši 100 milionů korun. Tu musí splatit do 15 let. Praha také městské části poskytla investiční dotaci na tento projekt ve výši 30 milionů korun.

Projekt přestavby bývalé ubytovny dlouhodobě kritizuje opoziční Hnutí pro Prahu 11. Podle senátora a zastupitele městské části Ladislava Kosa (Hnutí pro Prahu 11) je projekt předražený.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme