Bývalého zdravotníka Petra Zelenku prozradily rozpisy služeb

Bývalého zdravotníka havlíčkobrodské nemocnice obžalovaného ze sedmi vražd a 10 pokusů o vraždu Petra Zelenku prozradily rozpisy služeb v nemocnici. U soudu to vypověděl primář oddělení ARO Pavel Longin. Zelenka pacientům podával lék na ředění krve heparin od května do září roku 2006. Dnes jeho případ druhým dnem řešil Krajský soud v Hradci Králové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Zelenka u soudu | Zdroj: ČTK

Zvýšený počet poruch srážlivosti krve si podle slov primáře Pavla Longina lékaři zpočátku dokázali nějak zdůvodnit. Po mnohých konzultacích s kolegy v jiných nemocnicích a po proškolení a přezkoušení personálu se ale ni nezměnilo a padlo podezření na heparin.

Že je podáván úmyslně, a to Petrem Zelenkou, napověděl až rozpis služeb. Ve všech 23 případech s komplikací srážlivosti krve byl v práci. Prozradil ho až poslední případ z konce září 2006, kdy měl službu, a u jednoho pacienta nastaly problémy, aniž mu byl heparin naordinován. Poté dostal Zelenka výpověď.

Poté nemocnice sepsala trestní oznámení, které policie obdržela 23. října. Policisté však zatkli Zelenku až 1. prosince. Postupem policistů při vyšetřování případu, které se zdrželo o několik týdnů, se zabývala Inspekce ministra vnitra. Dospěla však k závěru, že nikdo z nich nespáchal trestný čin.

Primář Longin dnes před souden charakterizoval Zelenku po odborné stránce jako průměrného pracovníka, jeho zájem o práci, přístup a plnění úkolů hodnotil nadprůměrně.

Více se o případu dočtete ZDE.

Milan Kopp, Ota Nehasil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme