Bývalí klienti žalují realitní kancelář. Soud vyslechne dvě stovky svědků

Do posledního místa zaplněná soudní síň dnes sledovala projednávání žaloby proti realitní kanceláři Prolux. Podali ji sami její bývalí klienti. Realitka po nich chce provize, a to i tehdy, když přes ní svou nemovitost nakonec neprodají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudy, jednací síň (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Rozzlobení klienti se cítí být podvedení zprostředkovatelskou smlouvou. V prvním kole nechtějí odškodné. Zápůrčí žalobou se pouze domáhají toho, aby Prolux takto podnikat nesměl. Jenže majitelé realitky založili další společnost, která se liší jen pomlčkou v názvu.

„Žalobu jsme rozšířit museli, protože jsme teprve včerejšího dne zjistili, že žalovaný začal tyto svoje obchodní praktiky provozovat pod, lidově řečeno, jinou obchodní firmou,“ říká advokát sdružení poškozených klientů Marek Ječmen.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ i soudní jednání sledoval pro Odpolední Radiožurnál reportér Martin Drtina

Ten nově podal žalobu na obě firmy a kvůli tomu, že se s ní má seznámit i Prolux-Consulting, muselo být dnešní líčení odročeno. Ječmen navrhuje vyslechnout 216 svědků.

Soudkyně Alena Novotná potvrzuje, že jde o neobvyklý případ. „Myslím, že spor zaslouží být rozhodnut do konce letošního roku,“ upřesnila.

Soud bude pokračovat 9. srpna.

Prolux Consulting před měsícem dostala rekordní pětimilionovou pokutu za porušování práv spotřebitelů od obchodní inspekce. Pokuta je zatím nepravomocná, firma se proti ní odvolala, ale dál uzavírá nové smlouvy na prodej nemovitostí.

Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme