Bývalí manažeři Bestsportu si při stavbě O2 areny vyplatili navíc 300 milionů

Bývalý management společnosti Bestsport si nechal vyplatit 300 milionů korun navíc při stavbě předražené O2 areny. Uvedla to Česká televize s odkazem na audit firmy společnosti. Případem se zabývá policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O2 arena | Foto: Filip Jandourek

Podle auditu si lidé z bývalého vedení vedle standardního platu fakturovali za stejnou činnost další miliony, a to přes své soukromé firmy.

„Bývalý manažeři, pracovníci Bestsportu, v době, kdy se stavěla hala, souběžně s tím, že měli pracovní smlouvy, měli i smlouvy jako podnikatelé. Při auditu bylo zjištěno, že si někteří vyplatili i desítky milionů korun. Pochopitelně smlouvy byly podepsány tehdejšími představiteli Bestsportu,“ potvrdil Radiožurnálu člen nynějšího představenstva společnosti Zdeněk Ertl.

Například Oldřich Kračmer z investičního oddělení si podle ČT k běžnému platu v Bestsportu vyfakturoval 39 milionů korun za administrativní služby. Jeho kolega Karel Hudera, koordinátor výstavby, si navíc vypracováním manuálu postupu prací vydělal 37,5 milionu. Vladimír Klimeš z administrativy si zajišťováním investičního záměru hala Sazka přišel na 8,5 milionu korun.

Případem už se zabývá policie. „Byly zahájeny úkony trestního řízení, v současné době se shromažďují listinné materiály a byl zadán znalecký posudek. Policie má na prověřování zatím stanoven termín do konce března s tím, že v souvislosti se znaleckým posudkem bude poté rozhodnuto o dalším postupu,“ řekla Radiožurnálu mluvčí městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Jen vlastní výstavba O2 areny vyšla na téměř sedm miliard korun. O další zhruba 1,5 miliardy ji prodražily věci jako vypracování projektu nebo právě poradenské a zprostředkovatelské činnosti. Pod většinou smluv jsou podepsáni bývalý generální ředitel Sazky Aleš Hušák nebo pověřený předseda ČSTV Pavel Kořan.

Bestsport je v insolvenci od počátku loňského května. Jeho největším majetkem je O2 arena, kterou znalecký posudek vypracovaný společností Ernst&Young ocenil na nejvýše 1,57 miliardy korun. Celý Bestsport ocenila auditorská firma na 1,745 miliardy korun.

Martin Hromádka, Marie Ilkivová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme