Bývalí ministři ČSSD dali podle MfD miliony korun na nevěstinec

Když byli členové České strany sociálně demokratické ministry, dali podle deníku Mladá fronta dnes miliony korun státních dotací na přestavbu nevěstince na hotel. Podle listu měl bývalý vysoký funkcionář ČSSD Miloslav Mrština na rekonstrukci svého podniku Vyhlídka v Náchodě dostat dva státní příspěvky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze - Comstock. | Foto: Archiv ČRo

Dotaci 1,32 milionu korun dostal v roce 2005 od ministerstva pro místní rozvoj, které tehdy vedl současný pardubický hejtman Radko Martínek. Druhý příspěvek ve výši téměř čtyř milionů korun putoval do podniku z ministerstva práce a sociálních věcí řízeného tehdy Zdeňkem Škromachem, píše MfD. To bylo v roce 2006, dva dny předtím, než sociální demokraté museli po červnových volbách ministerstva opustit.

Současný místopředseda ČSSD Škromach nevylučuje, že se s Mrštinou zná, popírá ale, že Mrštinovi dotacemi úmyslně pomáhal. Obsah článku považuje za útok na ČSSD: "Je to politický boj, je to snaha poškodit sociální demokracii v situaci, kdy má preference. Chystáme několik žalob v této věci, aby pan Kroupa a případně Mladá fronta dokázali svá tvrzení, která tam jsou. Jsou to pouze ,nádechy'. Pokud jde o dotace, o evropské peníze na tyto projekty, tak pokud by tam došlo k nějakému pochybení, tak už dávno měla konat tato vláda. Čerpání těchto prostředků bylo už v době úřadování nové vlády."

Nynější ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas (ODS) se chystá dotace pro Mrštinův podnik prověřit: "Samozřejmě počítáme s kontrolou, považuji zdůvodnění dotací vytvářením nových pracovních příležitostí za těžko akceptovatelné. Nevím totiž, pro koho měly být vytvářeny tyto pracovní příležitosti. To jsou určitě věci, které budou muset být překontrolovány."

Podle bývalého vysokého funkcionáře sociální demokracie Mrštiny je celý článek MfD založený na nepravdách: "Protože já jsem na obnovu, lépe řečeno na renovaci hotelu, nedostal nikdy od nikoho - kromě pojišťovny a svých vlastních prostředků ani jednu korunu. Pokud se týká té záležitosti ministerstva pro místní rozvoj, to bylo pro okolí, pro relaxaci, pro prostory v okolí bazénu, minigolfu a samozřejmě parkoviště a dětské hřiště."

Šéfredaktor deníku Mladá fronta dnes Robert Čásenský potvrdil, že list si stojí za svými informacemi o dotacích pro bývalého vysokého funkcionáře ČSSD Miloslava Mrštiny.

Věra Pfeifferová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme