Bývalý advokát sociální demokracie se domáhá své pohledávky

Advokát Zdeněk Altner trvá na tom, aby soud obstavil Lidový dům v pražské Hybernské ulici, kde sídlí sociální demokracie. Obává se totiž, že strana brzy nebude mít peníze na to, aby uspokojila jeho více než půlmiliardovou pohledávku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo ČSSD

Logo ČSSD | Foto: Jan Rosenauer

Žádost o předběžné opatření zamítl soud včera, Altner se chce proti jeho rozhodnutí odvolat. Podivil se i nad tím, že soud rozhodl tak rychle.

"Ten návrh na předběžné opatření jsme podali do podatelny Obvodního soudu pro Prahu 1 v pondělí odpoledne. Praxe je taková, že aspoň den má trvat než se rozdělí agenda soudu. V dnešních novinách jsem se dozvěděl, že už o návrhu je rozhodnuto, návrh byl zamítnut. V každém případě se odvolávat budu," zdůraznil Altner.

Altner chce, aby mu ČSSD zaplatila 591 milionů korun. Strana mu prý tuto částku dluží za to, že pro ni v roce 2000 vyhrál soud o Lidový dům. Nároky ze smlouvy, kterou podepsal Miloš Zeman, činí podle advokáta desítky milionů. Zbytek jsou smluvní pokuty, které se každým dnem zvyšují o 300 tisíc.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme