Bývalý děkan právnické fakulty v Plzni rezignoval i na post v Akademii věd

Bývalý děkan právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni Jaroslav Zachariáš rezignoval také na post šéfa Ústavu státu a práva Akademie věd. Vedení Akademie věd už ve středu Zachariáše vyzvalo, aby rezignoval, jinak bude odvolán.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Západočeská univerzita v Plzni - logo | Foto: Západočeská univerzita

Důvodem bylo jeho spojení s plagiátorskou kauzou, která se stala jednou z příčin Zachariášova odchodu z plzeňské právnické fakulty.

"Pan docent Jaroslav Zachariáš poslal rezignaci na základě doporučení akademické rady, která zasedala den předtím, a vyhověl tak této žádosti. Poslal rezignaci na funkci ředitele Ústavu státu a práva Akademie věd České republiky," potvrdil informace o rezignaci Vladimír Mareček z Akademie věd.

Jaroslav Zachariáš rezignoval na post děkana právnické fakulty Západočeské univerzity na konci září. Na právnické fakultě totiž již několik měsíců panuje kritická situace. Ta se ještě více zhoršila poté, když se objevilo podezření, že její proděkan Ivan Tomažič opsal svou disertační práci. Kauzou se zabývá i policie.

Monika Červená, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme