Bývalý důstojník BIS Vladimír Hučín opět před soudem

Přerovský soud bude ode dneška pokračovat v projednávání kauzy Vladimíra Hučína. Státní zástupce viní známého disidenta a antikomunistu ze šesti trestných činů, kterých se měl dopustit v 90. letech jako důstojník BIS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Hučín | Zdroj: ČTK

Podle žaloby vyvolával v lidech pocit ohrožení levicovým extremismem, přechovával tajné materiály, neoprávněně shromažďoval osobní data a nelegálně držel zbraně a výbušniny. Hučín to odmítá.

Případem se soud zabývá už tři roky. Jestli dnes začínající čtyřdenní hlavní líčení skončí vynesením rozsudku, nelze podle předsedy senátu Michala Jelínka předem odhadnout.

"Je to velmi obtížné předpokládat, protože v mezidobí byly vzneseny další důkazní návrhy - zejména ze strany obhajoby. Takže je otázkou, zda důkazní řízení bude ukončeno, nebo bude třeba hlavní líčené ještě odročit. Bude pokračovat výslechy svědků, kteří se k minulému hlavnímu líčení nedostavili, senát zváží, zda vyslechne svědky, které v minulosti navrhovala obhajoba. A v tomto duchu se bude ubírat dokazování," poznamenal Jelínek.

Minulý týden Krajský soud v Olomouci v jiné kauze definitivně Vladimíra Hučína zprostil obžaloby z neoprávněného získání peněz z nemocenských dávek. Společně s Hučínem soud osvobodil také jeho praktického lékaře Jana Chmelaře, který podle obžaloby Hučínovi potvrzení o nemocenské vystavoval.

Milan Kopp, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme