Bývalý hradní protokolář Forejt se stále neohlásil na ministerstvu zahraničí

Bývalý ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt se zatím neohlásil na ministerstvu zahraničí. Úřad ho formálně zaměstnává. Informaci Českému rozhlasu potvrdila mluvčí ministerstva Michaela Lagronová. Forejtovi končí pracovní poměr na Pražském hradě 31. prosince.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jindřich Forejt | Foto: Jan Bartoněk

„Na začátku ledna by musel nastoupit na pozici, která odpovídá jeho vzdělání a kvalifikaci, což by byla funkce sekretářky odboru protokolu. Pokud by nenastoupil, tak by mu začaly vznikat absence a v takovém případě to může dojít ke kárnému řízení a ke skončení jeho služebního poměru,“ dodala Lagronová.

Web Hlídací pes koupil intimní nahrávky Forejta. Šňupe na nich bílý prášek

Číst článek

Pro funkci sekretářky na ministerstvu potřebuje Forejt bezpečnostní prověrku na stupeň tajné. Tu ale podle serveru Týden.cz bývalý hradní protokolář vrátil.

Zřejmě v souvislosti s údajným kompromitujícím videem, jehož printscreeny se nedávno objevily v médiích. Prověrku by potřeboval i jako případný velvyslanec ve Vatikánu. Forejt má pro tento post stále nominaci od vlády.

Václav Štefan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme