Bývalý ministr kultury Martin Štěpánek spáchal sebevraždu

Ve věku třiašedesáti let spáchal sebevraždu herec a bývalý ministr kultury Martin Štěpánek. Tělo našla v podvečer jeho žena v pražském bytě na Vinohradech. Případ šetří policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr kultury Martin Štěpánek | Foto: Tomáš Vodňanský

Martin Štěpánek, syn jednoho z nejvýznamnějších českých herců minulého století, Zdeňka Štěpánka, se narodil 11. ledna 1947 v Praze, kde také vystudoval DAMU. Hrál podobně jako jeho otec v Národním divadle. Kvůli kritickému postoji k sovětské invazi ale musel z první scény odejít. Působil pak v Činoherním klubu i ve Vinohradském divadle.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Martina Štěpánka vzpomíná jeho kolega ze Svobodné Evropy Jefim Fištejn

V roce 1981 požádal o politický azyl v Rakousku. Působil také jako spolupracovník Rádia Svobodná Evropa. Na této stanici pracoval jako komentátor i po návratu do Prahy - v roce 1994. Od září 2006 do ledna 2007 byl ministrem kultury v první vládě premiéra Mirka Topolánka.

„Věděl jsem, že v poslední době trpěl nevyléčitelnou chorobou, ale zdálo se, že je relativně v pořádku. Ztratili jsme nejen dobrého herce, ale já osobně i výborného přítele,“ vzpomíná na Martina Štěpánka jeho kolega ze Svobodné Evropy Jefim Fištejn.

Na Martina Štěpánka zavzpomínal v Ozvěnách dne také vedoucí redakce publicistiky ČRo1 - Petr Dudek, který Štěpánka poznal jako kolegu komentátora v českém vysílání Rádia Svobodná Evropa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Martina Štěpánka zavzpomínal v Ozvěnách dne vedoucí redakce publicistiky ČRo1 - Petr Dudek.


„Myslím, že Martin Štěpánek byl novinář – a v tom se shodujeme s Václavem Klausem, který to napsal i v kondolenčním dopise - u něhož jedním z hlavních témat byla svoboda. A myslím si, že láska ke svobodě byla opravdu věc, kterou se dá Martin Štěpánek charakterizovat. A byl to také veselý, zábavný člověk, se kterým se dobře polemizovalo."

Igor Maňour, Katarína Brezovská, Jakub Šídlo, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme