Bývalý ministr obrany Barták zřejmě půjde kvůli tatrovkám před soud

Bývalý ministr obrany Martin Barták a zbrojař Michal Smrž zřejmě stanou kvůli mnohamilionovému úplatku při nákupu tatrovek před soudem. Policisté po dvou letech uzavřeli vyšetřování případu a spis teď míří k žalobci.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Barták - ministr obrany ČR

Martin Barták - ministr obrany ČR | Foto: Tomáš Adamec

„Dnes ráno byl státnímu zástupci Krajského státního zastupitelství v Ostravě předložen spisový materiál s návrhem na podání obžaloby na dvě obviněné osoby. Jeden obviněný je trestně stíhán pro přijímání úplatku. Druhá osoba je obviněna z pokusu trestného činu podvodu,“ potvrdil Radiožurnálu mluvčí protikorupčního útvaru Jaroslav Ibehej.

Pokud by soud uznal oba muže vinnými a sáhl k nejpřísnějším trestům, hrozilo by jim vězení na dvanáct a deset let.

Kauza Tatra začala v roce 2006, když si armáda objednala 556 nákladních automobilů Tatra, za vozy měla zaplatit 2,6 miliardy korun. Později armáda zakázku navýšila o další vozy za 100 milionů korun.

Tatra ve výběrovém řízení nezvítězila, ale byla vybrána přímo s odůvodněním, že je potřeba podpořit český průmysl. Kontrakt provázela podezření z nestandardních postupů některých aktérů.

Jana Zemanová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme