Bývalý náměstek ústecké hejtmanky Kouda je ve vazbě

Ústecký okresní soud poslal do vazby bývalého náměstka hejtmanky ústeckého kraje za ČSSD Pavla Koudu. Policie ho obvinila z machinací s evropskými dotacemi, kterých se měl dopustit s dalšími pěti lidmi. Jsou mezi nimi i ředitel regionálního dotačního úřadu Severozápad a dva bývalí ředitelé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstek ústecké hejtmanky Pavel Kouda (ČSSD) | Zdroj: ČTK

Pavel Kouda je prvním z šestice lidí, které zadržela v úterý policie a obvinila kvůli podivným praktikám při rozdělování evropských dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji. Kouda už přerušil členství v ČSSD a vzdal se funkce vicehejtmana.

Vazba má zabránit tomu, aby Kouda ovlivňoval svědky nebo spoluobviněné a pokračovat v trestné činnosti, ze které je podezřelý.

Odpoledne bude ústecký okresní soud rozhodovat o další vazbě - tentokrát na vlivného krajského politika z ODS. ředitele úřadu operačního programu Severozápad Pavla Markvarta.

Vyšetřovatelé sledují praktiky při rozdělování evropských peněz v kraji už delší dobu. Kvůli korupci při rozdělování evropských dotací byl letos v červenci odsouzen bývalý ředitel dotačního úřadu Petr Kušnierz na 7 a půl roku, zatím nepravomocně.

Tereza Bartůňková, Dagmar Cestrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme