Bývalý policejní šéf zneužil pravomoce, musí pracovat

Čtyři stovky hodin obecně prospěšných prací a ztráta hodnosti majora - to je trest pro bývalého ředitele královéhradecké policie Aleše Pozdílka. Okresní soud v Hradci Králové ho uznal vinným z opakovaného zneužití pravomoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleš Pozdílek | Foto: Alexandra Mlejnková

Pozdílek podle soudu porušil zákon, když před čtyřmi lety zastavil vyšetřování dopravní nehody bývalého okresního státního zástupce Ivana Brože. Pozdílek podobně chyboval i předloni při vyšetřování okolností dopravního přestupku šéfa královéhradecké pobočky Bezpečnostní informační služby, který projel křižovatku na červenou.

Oba muži údajně navíc řídili opilí. Pozdílek podle obžaloby v obou případech osobně zabránil nezpochybnitelnému provedení zkoušky na alkohol. Verdikt není pravomocný, neboť Pozdílkův obhájce i státní zástupkyně si ponechali lhůtu na odvolání.

"Od okamžiku nařízení výkonu obecně prospěšných prací bude mít jeden rok na vykonání trestu ve svém volném čase," vysvětlil dopady uloženého trestu soudce David Šmuk. Pokud by odsouzený k výkonu trestu nenastoupil, každé dvě neodpracované hodiny se mění na jeden den vězení, dodal.

Přestože proti policejnímu řediteli vypovídala celá řada svědků včetně samotných policistů, obhájce odsouzeného Jiří Slezák verdikt soudu odmítá. Žaloba je podle něj vykonstruovaná. "Důkazy mohly být vyloženy přesně obráceně, než jsou vykládány, takže důkazní situace je tak jako tak velmi slabá. Jsem přesvědčen, že tohoto jednání se můj klient nedopustil," uvedl Slezák.

Jiří Máslo, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme