Bývalý policista dostal za sérii loupeží 6,5 roku vězení

Za sérii tří loupežných přepadení na jižní Moravě si bývalý policista Daniel Dimitrov odpyká ve vězení šest a půl roku. Rozsudek brněnského krajského soudu potvrdil Vrchní soud v Olomouci, který tak zamítl odvolání obžalovaného.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Podle obžaloby Dimitrov od dubna do května 2003 s dalšími komplici přepadl se zbraní v ruce postupně prodejnu mobilních telefonů v Hustopečích na Břeclavsku, pracovnici čerpací stanice v okrese Žďár nad Sázavou a ve stejném okrese jen o pár dní později také pracovnici prodejny zlatnictví.

Třicetiletý Dimitrov svou vinu před soudem nepopřel, odmítl však prozradit údajně kvůli obavám o svou rodinu jména ostatních kompliců. Ve vězení stráví téměř 13 let. Dnešní trest se mu totiž přičte k předchozímu trestu, který mu soud uložil za předchozí trestnou činnost.

Dimitrov dříve pracoval jako policista v Kladně. Ze služby byl propuštěn v roce 1998. Byl odsouzen za zneužití pravomoci veřejného činitele a braní úplatku a o něco později za loupežné přepadení.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme