Bývalý policista dostal za sérii loupeží 6,5 roku vězení

Za sérii tří loupežných přepadení na jižní Moravě si bývalý policista Daniel Dimitrov odpyká ve vězení šest a půl roku. Rozsudek brněnského krajského soudu potvrdil Vrchní soud v Olomouci, který tak zamítl odvolání obžalovaného.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň

soudní síň | Foto: Justice.cz

Podle obžaloby Dimitrov od dubna do května 2003 s dalšími komplici přepadl se zbraní v ruce postupně prodejnu mobilních telefonů v Hustopečích na Břeclavsku, pracovnici čerpací stanice v okrese Žďár nad Sázavou a ve stejném okrese jen o pár dní později také pracovnici prodejny zlatnictví.

Třicetiletý Dimitrov svou vinu před soudem nepopřel, odmítl však prozradit údajně kvůli obavám o svou rodinu jména ostatních kompliců. Ve vězení stráví téměř 13 let. Dnešní trest se mu totiž přičte k předchozímu trestu, který mu soud uložil za předchozí trestnou činnost.

Dimitrov dříve pracoval jako policista v Kladně. Ze služby byl propuštěn v roce 1998. Byl odsouzen za zneužití pravomoci veřejného činitele a braní úplatku a o něco později za loupežné přepadení.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme