Bývalý policista odsouzen na 10 let za vraždu

Krajský soud v Ostravě poslal za vraždu na deset let do věznice pětatřicetiletého bývalého policistu Otakara Frňku. Ten před pěti lety ve Valašském Meziříčí zastřelil nelegálně drženou zbraní o tři roky staršího muže, se kterým měl už několikrát v minulosti konflikty. Frňka po celou dobu soudního procesu vinu popíral. Tvrdil, že nechtěl zabíjet a pouze se bránil. Proti rozsudku se na místě odvolal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V osudnou chvíli byl Frňka stejně jako jeho oběť silně opilý. Oba muži se potkali na ulici, a policista údajně ve strachu z napadení vytáhl zbraň a začal střílet. Šest ran zasáhlo nedaleký dům, sedmá pak zasáhla hlavu druhého muže. Sedmému výstřelu ale předcházela krátká potyčka policisty s jeho manželkou, která chtěla zabránit další střelbě. Střelec se později hájil tím, že tato rána vyšla nešťastnou náhodou a ve chvíli, kdy nad pistolí ztratil kontrolu. Soud ale dospěl k závěru, že bývalý policista nese za incident plnou odpovědnost, a odsoudil ho za vraždu.

"To mě těžce zaskočilo", komentoval rozsudek Otakar Frňka. Deset let vězení za - jak tvrdí - zabití v nepřímém úmyslu považuje za nepřiměřený trest.

Andrea Brtníková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme