Bývalý policista odsouzen na 10 let za vraždu

Krajský soud v Ostravě poslal za vraždu na deset let do věznice pětatřicetiletého bývalého policistu Otakara Frňku. Ten před pěti lety ve Valašském Meziříčí zastřelil nelegálně drženou zbraní o tři roky staršího muže, se kterým měl už několikrát v minulosti konflikty. Frňka po celou dobu soudního procesu vinu popíral. Tvrdil, že nechtěl zabíjet a pouze se bránil. Proti rozsudku se na místě odvolal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V osudnou chvíli byl Frňka stejně jako jeho oběť silně opilý. Oba muži se potkali na ulici, a policista údajně ve strachu z napadení vytáhl zbraň a začal střílet. Šest ran zasáhlo nedaleký dům, sedmá pak zasáhla hlavu druhého muže. Sedmému výstřelu ale předcházela krátká potyčka policisty s jeho manželkou, která chtěla zabránit další střelbě. Střelec se později hájil tím, že tato rána vyšla nešťastnou náhodou a ve chvíli, kdy nad pistolí ztratil kontrolu. Soud ale dospěl k závěru, že bývalý policista nese za incident plnou odpovědnost, a odsoudil ho za vraždu.

"To mě těžce zaskočilo", komentoval rozsudek Otakar Frňka. Deset let vězení za - jak tvrdí - zabití v nepřímém úmyslu považuje za nepřiměřený trest.

Andrea Čánová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme