Bývalý policista z Břeclavska prý nefalšoval, jde k soudu

Bývalý policista z Břeclavska Stanislav Hrdlička, který čelí obvinění za falšování statistik, podal žalobu na svého zaměstnavatele. Všechna obvinění z falšování považuje za protiprávní a vykonstruovaná. Dnes už mrtvého bezdomovce prý skutečně několik dní před jeho smrtí usvědčil z jednadvaceti krádeží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní auto | Foto: Jan Rosenauer

Bývalý vedoucí policejního oddělení protestuje nejen proti soudem vyměřené pokutě, která činí 25 tisíc korun, ale brání se i proti údajně protiprávní výpovědi ze zaměstnání.

"Po 16 letech služby u policie jsem byl propuštěn bez jakýchkoli nároků, ať už na odchodné, příspěvek za službu. Řádově se to týká asi 2 a půl miliónů korun, kdy samozřejmě to přineslo další komplikace, protože jako uchazeč o zaměstnání, když se nechám zaregistrovat na úřadu práce, nevzniká nárok na podporu v nezaměstnanosti. Vedení břeclavské policie ale na výpovědi trvá. Hrdlička proto požaduje řádné soudní řízení. To by se mělo konat v polovině ledna.

Markéta Kaclová, Gabriela Sahánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme